بایننس به کاربران تلگرام هشدار می‌دهد

بایننس به کاربران تلگرام هشدار می‌دهد

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس (Binance)، افزایش نگران کننده فعالیت های جعلی را در پیام‌رسان تلگرام (Telegram Messenger) گزارش کرده است. این فعالیت ها عمدتا شامل مجرمین سایبری است که با جعل هویت کارکنان بایننس اقدام به کلاهبرداری، حملات فیشینگ و یا کلاهبرداری سرمایه گذاری می کنند.

بایننس در واکنش به این تهدید، مقاله ای منتشر کرده است که به معرفی کلاهبرداری های رایج در تلگرام و ارائه نکاتی در خصوص چگونگی اجتناب از قربانی شدن آنها می پردازد.

بایننس به کاربران توصیه می کند که همواره به دقت اطلاعات مخاطبین تلگرام خود را تایید کنند. جزئیات مرتبط با حساب کاربری را می توان در صفحه پروفایل فرد یافت. کاربران باید توجه ویژه ای به قسمت نام کاربری داشته باشند و به اطلاعات ارائه شده در بخش “بیو” (Bio) تکیه نکنند.

مطلب پیشنهادی: کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی

بخش “بیو” به راحتی قابل دستکاری است و به هر کسی اجازه می دهد تا به دروغ ادعای وابستگی به کانال های رسمی بایننس را داشته باشد. برای فریب کاربران، کلاهبرداران اغلب نام کاربری را پنهان می کنند و در عین حال اطلاعاتی با ظاهری رسمی در بخش “بیو” نمایش می دهند.

هنگام بررسی اطلاعات حساب کاربری، کاربران باید به تک تک حروف نام کاربری، حروف بزرگ و کوچک و همچنین کاراکترهای خاص توجه کنند. برخی از کلاهبرداران با جایگزین کردن کاراکترهای خاص یا تغییر حروف، حساب های کاربری خود را بسیار شبیه به حساب های کاربری رسمی جلوه می دهند.

به عنوان مثال، یک حساب کاربری جعلی ممکن است به جای حرف “I” برای املای صحیح “بایننس”، از حرف “L” برای املای “بلیننس” استفاده کند. این دو نماد در نگاه اول و بدون بررسی دقیق، مشابه به نظر می رسند.

منبع: bitcoinsistemi

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *