نوسانات قیمت بیت کوین

تحولات قیمتی بیت کوین: بازگشت به روند صعودی یا سقوط مجدد؟

بازار ارزهای دیجیتال که هفته را با روندی صعودی آغاز کرده بود، امروز شاهد افت مجدد قیمت بیت کوین به زیر سطح ۶۲ هزار دلار بود. با حاکم شدن ابهام بر فضای کلی حاکم بر بازار، جهت‌گیری آتی قیمت همچنان نامشخص باقی مانده است. در این میان، شرکت‌ها و تحلیلگران برجسته بازار به اظهار نظر در خصوص چشم‌انداز بیت کوین پرداخته‌اند.

وضعیت فعلی بیت کوین

در حالی که بیت کوین در حال تجربه روندی بازیابی است، اما شاخص‌های فنی حاکی از عدم ثبات اوضاع هستند. در همین راستا، نموداری که توسط شرکت سرمایه‌گذاری و تحقیقاتی «گیم آف تریدز» در تاریخ دوم ژوئیه منتشر شد، جلب توجه کرد. قیمت بیت کوین پس از گذشت تقریباً چهار ماه، مجدداً به کانال قیمتی حول و حوش ۶۲ هزار دلار بازگشت و این امر موجب نگرانی سرمایه‌گذاران شده است.

بازگشت بیت کوین به کانال صعودی پس از چهار ماه، ریسک نزولی را تا زمان بازپس‌گیری مقاومت کانال افزایش می‌دهد.

بررسی‌های صورت‌گرفته بر روی شاخص‌های فنی بازار نشان می‌دهد که بیت کوین از زمان رسیدن به بالاترین سطح قیمتی خود در ماه مارس، دو افت قیمتی پیاپی ۲۰ درصدی را تجربه کرده است. این وضعیت در مقایسه با سال ۲۰۲۳ و اوایل سال جاری، روندی کاملاً متفاوت را به تصویر می‌کشد.

انتظار می‌رفت که بیت کوین به کانال خود بازگردد و سپس به احتمال زیاد بازار صعودی را ادامه دهد. ماه مه سال جاری زمان بسیار مناسبی برای خرید بیت کوین به شمار می‌رفت.

مطالب مرتبط: درآمد زایی با ارزهای دیجیتال

تفاوت بیت کوین و شاخص اس اند پی ۵۰۰

افزایش قیمت بیت کوین

کاهش شاخص‌های فنی بیت کوین، نگرانی‌هایی را برای «گیم آف تریدز» به دنبال داشت و اظهارات آنها حاکی از احتمال افت‌های بیشتر بود. با این وجود، برخی از تحلیلگران این وضعیت را یک تله نزولی (حرکتی فریب‌آمیز برای ترغیب فروش دارایی‌ها) می‌دانند. با وجود تمامی این تفاسیر، واگرایی بین بیت کوین و شاخص اس اند پی ۵۰۰ نیز مورد توجه قرار گرفته است.

آخرین باری که شاهد چنین واگرایی قابل توجهی بین بیت کوین و بازار سهام بودیم، به ژانویه ۲۰۲۴ و ژانویه ۲۰۲۳ بازمی‌گردد. در هر دو مورد، بیت کوین در نهایت خود را با شاخص اس اند پی ۵۰۰ وفق داد. با این حال، در نوامبر ۲۰۲۱، این شاخص اس اند پی ۵۰۰ بود که خود را با بیت کوین هماهنگ کرد.

علی‌رغم چشم‌انداز نزولی در بازار، داده‌ها نشان می‌دهند که فروش نهنگ‌های بیت کوین (دارندگان حجم بالایی از بیت کوین) در ماه‌های اخیر همچنان ادامه داشته است. این امر، رفتاری کاملاً برعکس آنچه در سال ۲۰۲۲ مشاهده شد را نشان می‌دهد.

در زمان نگارش این متن، قیمت بیت کوین حکایت از عدم ثبات اوضاع داشت. بهای بیت کوین از سطح ۶۳ هزار دلاری که دیروز به آن رسیده بود، مجدداً به محدوده ۶۱ هزار و ۸۰۰ دلار سقوط کرد.

منبع: coinmarketcap

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *