بیت‌کوین با وجود نرون نزولی بازار رشد کرد!

بیت‌کوین با وجود روند نزولی بازار رشد کرد!

بهای ارزهای دیجیتال در دو روز اخیر و ابتدای ماه جولای با روند صعودی قابل توجهی، به ویژه در میان آلتکوین‌ها (Altcoins)، آغاز شده است. برخی از آلتکوین‌ها در جریان کاهش اخیر بیت‌کوین طی چند هفته گذشته، به نصف ارزش خود رسیدند. به طور طبیعی، انتظار می‌رود روند بازگشت از این افت سریع نیز با سرعتی مشابه همراه باشد. بدیهی است که در این میان، ثبات بیت‌کوین به عنوان رهبر بازار، امری ضروری است. اگر بیت‌کوین همچنان جهت‌دهنده کلی بازار باشد، برای سنجش پایداری این افزایش اخیر، باید به ارکان و بنیان‌های آن توجه کنیم.

عوامل مؤثر بر افزایش قیمت ارزهای دیجیتال

در سه روز اخیر، ارزش بیت‌کوین حدود 5 درصد افزایش یافت و برای دومین بار در 7 روز گذشته، مقاومت 63 هزار دلاری را شکست. بر اساس اعلام شرکت تحلیل داده‌های درون‌زنجیره‌ای Arkham Intelligence، دولت آلمان مجدداً در حال انتقال بیت‌کوین به صرافی‌ها است. این انتقالات، همراه با انتقال 1184 بیت‌کوین (Bitcoin) توسط ایالات متحده در روز گذشته، نگرانی‌هایی را در مورد احتمال فروش گسترده این دارایی از سوی دولت‌ها ایجاد کرده بود. با وجود فروش بیش از 300 میلیون دلاری از سوی دولت‌ها، بیت‌کوین همچنان استحکام خود را حفظ کرده و شاهد بهبودی در روند اتریوم (Ethereum) با ورود سرمایه 137 میلیون دلاری طی 4 روز هستیم.

ارتباط DELL و بیت‌کوین

همانطور که پیشتر اشاره شد، مایکل دل، بنیانگذار شرکت دل، علاقه بیشتری به بیت‌کوین نشان می‌دهد. ایشان بر اساس فهرست فوربس (Forbes)، یکی از 20 فرد ثروتمند جهان به شمار می‌رود و سرمایه‌گذاری وی در بیت‌کوین می‌تواند خبر بسیار مثبتی باشد. شرکت دل نزدیک به 6 میلیارد دلار وجه نقد و دارایی‌های معادل آن در اختیار دارد. اگر بخشی از این سرمایه به بیت‌کوین اختصاص یابد، ممکن است شاهد گمانه‌زنی‌هایی در مورد پیروی سایر شرکت‌ها از این رویکرد باشیم. این عامل، دومین دلیل مؤثر بر افزایش قیمت به شمار می‌رود.

آیا این افزایش پایدار خواهد بود؟

طبق گزارش یاهو فایننس (Yahoo Finance)، سهام شرکت‌های فناوری به دلیل رشد قابل توجهی که پیش از رونق بیت‌کوین تجربه کرده‌اند، نشانه‌هایی از تضعیف را نشان می‌دهند. این گزارش با اشاره به رشد شرکت‌هایی مانند تسلا و انویدیا، این احتمال را مطرح می‌کند که با افزایش علاقه سرمایه‌گذاران، شاهد انتقال سرمایه‌گذاری از سهام فناوری با ارزش بیش از حد به بیت‌کوین باشیم. این یکی از دلایل اصلی روند صعودی اخیر به شمار می‌رود.

مطلب پیشنهادی: معرفی مشاغل پردرآمد در ایران و جهان

بازارهای سهام و مستغلات (قیمت خانه‌های تک‌خانواده جدید در آمریکا به پایین‌ترین سطح خود در 6 ماه گذشته رسیده است و تقاضای کم می‌تواند تأثیر مثبتی بر تورم داشته باشد) با توجه به مشکلات خاص ارزهای دیجیتال، زودتر خود را برای سناریوی تسهیل سیاست‌های فدرال رزرو آماده کرده بودند. با این حال، همانطور که انتظار می‌رفت، افزایش قیمتی در بازار ارزهای دیجیتال رخ نداد. نرم شدن سیاست‌های فدرال رزرو که با آخرین داده‌های مخارج مصرف شخصی تقویت می‌شود، می‌تواند از این سناریو در بازار ارزهای دیجیتال حمایت کند.

منبع: coin-turk.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *