آیا دوج‌کوین می‌تواند سطح 0.3 دلاری را فتح کند؟

آیا دوج‌کوین می‌تواند سطح 0.3 دلاری را فتح کند؟

پس از یک سری نوسانات قیمتی جالب توجه در هفته گذشته، دوج‌کوین (Dogecoin) اکنون در تلاش است تا مسیر قیمتی خود را برای باقیمانده ماه رقم بزند. این میم کوین (Memecoin)، ارزش خود را از ۰.۲۰۹۹ دلار به ۰.۱۶۸۹ دلار در هفته گذشته کاهش داد که این نشان‌دهنده سقوطی تقریباً ۲۰ درصدی در طی چند روز است.

با این حال، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران دوج‌کوین این هفته قصد دارند رویکرد متفاوتی در پیش بگیرند، زیرا معیارهای مختلف درون زنجیره‌ای در آخر هفته شروع به نشان دادن یک تغییر کامل به سمت روند صعودی کرده‌اند.

افزایش حجم معاملات دوج‌کوین در میانه افزایش قیمت

حجم معاملات دوج‌کوین اخیراً در بحبوحه افزایش فشار خرید به شدت افزایش یافته است. طبق داده‌های Coinglass، حجم معاملات دوج‌کوین در بازار مشتقات در 24 ساعت گذشته 31 درصد افزایش یافته و به بیش از 4.61 میلیارد دلار رسیده است. در همین زمان، داده‌های Coinmarketcap نشان‌دهنده افزایش 13 درصدی در بازار نقدی به 2.83 میلیارد دلار در 24 ساعت گذشته است.

حجم با فشار خرید همراه است و دوج‌کوین شاهد حجم قابل توجهی از آن است. جالب اینجاست که افزایش خرید، قیمت دوج‌کوین را در 24 ساعت گذشته بیش از 6 درصد به 0.208 دلار افزایش داده است. تعداد موقعیت‌های لانگ دوج‌کوین نیز به شدت افزایش یافته است که نشان می‌دهد معامله‌گران انتظار دارند قیمت همچنان صعودی باشد.

جهش در سود باز

سود باز دوج‌کوین در 24 ساعت گذشته افزایش قابل توجهی در حدود 10.15 درصد به 1.74 میلیارد دلار داشته است که نشان می‌دهد تعداد بیشتری از معامله‌گران موقعیت‌های جدیدی را در دوج‌کوین باز می‌کنند. این افزایش در سود باز نشان می‌دهد که روند صعودی معکوس مشاهده‌شده در کاهش قیمت دوج‌کوین در هفته گذشته ممکن است به اندازه کافی برای کل هفته از قدرت برخوردار باشد، زیرا معامله‌گران پیش‌بینی سودهای بیشتر در طول هفته را دارند.

بخش اعظم از بهره باز از بایننس (Binance) نشأت گرفته است. بای‌بیت (Bybit) و BingX مستقر در سنگاپور به ترتیب با 449.44 میلیون دلار و 229.42 میلیون دلار در رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.

روند انباشت نهنگ‌ها نشان‌دهنده افزایش اعتماد به دوج‌کوین است

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان‌دهنده روند انباشت اخیر از سوی نهنگ‌های دوج‌کوین است، به طوری که مقادیر زیادی از دوج‌کوین‌ها در آخر هفته از صرافی‌های ارز دیجیتال خارج شده‌اند. به عنوان مثال، Whale Alerts اخیراً انتقال 304 میلیون دوج‌کوین به ارزش 52.3 میلیون دلار از صرافی ارز دیجیتال بایننس به سه کیف پول خصوصی را ذکر کرده است.

آیا دوج‌کوین به ۰.۳ دلار می‌رسد؟

در زمان نگارش این متن، دوج‌کوین پس از رسیدن به کف ۰.۱۶ دلار در هفته گذشته، با قیمت ۰.۲۰۷۶ دلار معامله می‌شود. جالب اینجاست که افزایش معیارهای ذکر شده با تلاش دوج‌کوین برای عبور از سطح مقاومت ۰.۲۰ دلار در آخر هفته همزمان شد.

اکنون که این ارز دیجیتال از سطح ۰.۲۰ دلار عبور کرده است، هدف بعدی برای خریداران ۰.۲۲ دلار است. اگر دوج‌کوین بتواند بالاتر از ۰.۲۲ دلار بسته شود و سطح قیمت را حفظ کند، بسیاری از سرمایه‌گذاران انتظار دارند که این روند صعودی به ۰.۳۰ دلار و فراتر از آن ادامه یابد.

نمودار تغییرات قیمت دوج‌کوین

با توجه به یک پیش‌بینی، نوسانات اخیر قیمتی بازگشت یک الگوی صعودی به دوج‌کوین را نشان داده است. اگر تاریخ تکرار شود، این الگوی صعودی می‌تواند شاهد جهش دوج‌کوین به 12 دلار باشد.

منبع: Bitcoinist

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *