هارد فورک کاردانو می‌تواند باعث رشد 130 درصدی ADA شود!

هارد فورک کاردانو می‌تواند باعث رشد 130 درصدی ADA شود!

بازار ارزهای دیجیتال منتظر به‌روزرسانی چانگ (Chang) برای کاردانو (ADA) است که در اواخر جولای انجام می‌شود. با توجه به افت قیمت اخیر این ارز دیجیتال، تحلیلگران بازار با بررسی عملکرد گذشته کاردانو، به دنبال پیش‌بینی تاثیر این به‌روزرسانی بر قیمت ADA هستند.

طبق داده‌های تاریخی، قیمت ADA پیش از به‌روزرسانی قبلی در سال ۲۰۲۱، طی یک ماه از ۱.۳۵ دلار به ۳.۱۰ دلار افزایش یافت که رشدی ۱۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

در حال حاضر، ADA با قیمت ۰.۳۴۷۷ دلار معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته ۲.۲۸ درصد افزایش یافته است. با این حال، این ارز دیجیتال در یک ماه گذشته ۲۲.۱ درصد کاهش داشته است. با وجود این، روندهای تاریخی نشان می‌دهند که ADA ممکن است در این ماه شاهد چرخشی صعودی باشد.

مطلب پیشنهادی: درآمد زایی با ارزهای دیجیتال

در سال ۲۰۲۱، کاردانو به‌روزرسانی آلونزو (Alonzo) را پشت سر گذاشت که قابلیت قراردادهای هوشمند را با استفاده از پلتفرم پلاتوس (Plutus) به شبکه اضافه کرد. این به‌روزرسانی امکان استقرار برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) روی پلتفرم کاردانو را فراهم کرد. در نتیجه، قیمت ADA بیش از دو برابر شد و در تاریخ ۲ سپتامبر ۲۰۲۱، ده روز قبل از به‌روزرسانی آلونزو، به بالاترین حد تاریخی خود یعنی ۳.۱۰ دلار رسید.

به‌روزرسانی چانگ، کاردانو را وارد فاز نهایی نقشه راه توسعه خود، یعنی عصر Voltaire می‌کند. هدف این عصر، دستیابی به تمرکززدایی کامل و خوداتکایی برای شبکه کاردانو است. این به‌روزرسانی، یک سیستم رای‌گیری و خزانه‌داری را معرفی خواهد کرد که به مشارکت‌کنندگان شبکه این امکان را می‌دهد تا از طریق سهام و حق رای خود، بر آینده شبکه تأثیر بگذارند.

علاوه بر این، عصر ولتِر به مشارکت‌کنندگان شبکه اجازه می‌دهد تا پیشنهادهایی برای بهبود کاردانو ارائه دهند. ذینفعان می‌توانند از طریق فرآیند تفویض موجود، به این پیشنهادات رأی دهند. هدف این است که کاردانو از مدیریت IOHK خارج شود و به یک زیرساخت واقعا غیرمتمرکز تبدیل شود.

مطلب مرتبط: نحوه ساخت، خرید و فروش NFT

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، این به‌روزرسانی را به عنوان یک نقطه عطف مهم در تاریخچه شبکه توصیف کرده است. هدف از به‌روزرسانی چانگ، ارائه اجزای نهایی مورد نیاز برای حفظ و بهبود کاردانو است.

با تلاش ADA برای جبران افت‌های اخیر، پیش‌بینی به‌روزرسانی چانگ می‌تواند جرقه‌ای برای افزایش قیمت مشابه آنچه در سال ۲۰۲۱ رخ داد، ایجاد کند. الگوهای تاریخی و به‌روزرسانی محوری پیش رو، حاکی از احتمال تغییر مثبت در عملکرد بازار ADA در این ماه است.

منبع: coinedition

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *