ساخت اکانت بیزینس تلگرام

ساخت اکانت بیزینس تلگرام

بیزینس آکادمی:  تلگرام با ارائه نسخه بیزینس خود امکانات بسیار زیادی را در اختیار تمامی کاربران خود قرار داده، اما برای استفاده از این امکانات چه کارهایی باید کنیم؟ نیاز است تا اپلیکشن جداگانه‌ای را نصب کنیم؟

جواب این سوال نه بوده شما برای ساخت اکانت بیزینس تلگرام تنها کاری که نیاز است، انجام دهید خرید تلگرام پرمیوم است. پس از خرید اشتراک پرمیوم در تلگرام در قسمت تنظیمات بخش بیزینس برای شما به راحتی قابل نمایش خواهد بود.

در ادامه به معرفی تمامی امکانات تلگرام بیزینس و نحوه فعال‌سازی آن خواهیم پرداخت تا شما به راحتی بتوانید این اکانت را برای کسب و کار خود فعال کنید و از مزایای آن برای کسب و کارتان استفاده کنید.

ساخت اکانت بیزینس تلگرام

مراحل راه اندازی تلگرام تجاری

برای راه اندازی و فعال کردن اکانت بیزینس تلگرام برای کسب و کارتان کافی بوده تا مراحل زیر را انجام بدین.

 • نصب یک نسخه از تلگرام عادی در سیستمان
 • ایجاد یک اکانت در تلگرام
 • تبدیل نسخه عادی تلگرام به نسخه پولی
 • به قسمت تنظیمات بروید و بر روی Telegram business کلیک کنید.
 • پروفایل خود را بسازید
 • یک ربات تلگرام فعال کنید
 • ربات را به کانال و گروه کسب و کارتان اضافه کنید.
 • از جت labels و chat folders استفاده کنید.
 • یک پیام خوش آمدگویی بسازید.
 • از ویژگی های چت استفاده کنید.
 • پس از انجام دادن مراحل بالا شما یک حساب تلگرام بیزینس برای خود دارید که می‌توانید از تمامی امکانات آن به راحتی استفاده کنید.

ویژگی های اکانت بیزینس تلگرام

ویژگی های اکانت بیزنس تلگرام

در واقع تلگرام بیزینس یکی از قابلیت‌های خاص تلگرام پرمیوم بوده که به کاربران اجازه می‌دهد تا آنها به راحتی در کسب و کارهای خود با مشتریان ارتباط موثری داشته باشند. در این نسخه فایل‌ها و صاحبین مشاغل می‌توانند فایل‌ها و اطلاعات را به صورت بسیار امن مدیریت کنند و از ابزارهای تحلیلی و آمار موجود برای بهینه کردن فعایت‌های شان کمک بگیرند.

با استفاده از این پلتفرم هر شخصی می‌تواند هویت‌های تجاری خود را بسیار بهینه کنند و در نهایت تجربه بسیار لذت بخشی به مشتریان خود القا بدهند. در اصل تلگرام بیزینس به عنوان یک پلتفرم بسیار کاربردی و قدرتمند برای هر کسب و کاری می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد تا کسب و کارها به راحتی در مسیر رشد و پیشرفت قرار بگیرند.

مطالب مرتبط: معرفی ویژگی های تلگرام پرمیوم

برخی از امکاناتی که شما می‌توانید در تلگرام بیزینس از آنها استفاده کنید عبارتند از:

قرار دادن ری اکشن های مختلف در پست ها

شما با راحت‌ترین روش ممکن می‌توانید با فعال کردن واکنش برای پست‌های تان این امکان را به مشتریانتان بدهید که احساسات و نظرات خود را به بهترین نحو ممکن با استفاده از ایموجی ها بیان کنند.

برای اینکه از این قابلیت استفاده کنید باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 1. به کانال خود وارد شوید و بر روی اسم کانالتان کلیک کنید.
 2. سپس گزینه Edit را بزنید.
 3. در نهایت به بخش reactions بروید و گزینه Enable Reactions را به راحتی فعال کنید تا تلگرام یک لیست از ایموجی‌هایی که می‌خواهید استفاده کنید را برایتان قرار بدهد.
 4. از میان لیست حتی به راحتی می‌توانید اقدام به انتخاب چند ری اکشن خاص کنید و کاربرانتان از این ری امشن ها فقط استفاده کنند.

پس از این به راحتی تمامی اعضای کانال و یا گروهتان به راحتی می‌توانند در پست های شما از این ایموجی‌ها استفاده کنند و شما حتی می‌توانید تعداد ایموجی‌های استفاده شده را نیز مشاهده کنید.

حفاظت از حریم خصوصی با چت مخفی

شما برای حفظ امنیت شغلی‌تان و حریم خصوصی مشتری‌های تان به راحتی می‌توانید از امکان چت مخفی استفاده کنید. در این حالت هیچ کدام از پیام‌های شما را نمی‌توان به شخص دیگری فوروارد (انتقال داد ) کرد. وجود این قابلیت به کاربرانتان به راحتی می‌تواند حس امنیت بسیار بالایی بدهد و در نهایت تجربه خرید بسیار لذت بخش‌تری داشته باشند.

امکان پاسخ‌گویی خودکار با ساخت اکانت بیزینس تلگرام

ساخت اکانت بیزینس تلگرام

شما با ساخت اکانت بیزینس تلگرام دیگر احتیاجی به منشی ندارید، چطور؟ تلگرام در نسخه تجاری خود این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از Send Away Message به سادگی تمامی سوالات مشتریان خودتان را پاسخ دهید.

با استفاده از این امکان شما می‌توانید پیام‌های سفارشی، ایجاد کنید تا حتی در زمانی که آفلاین هستید کسب و کارتان برایتان کار کند و پاسخ مشتریانتان در کسری از ثانیه داده شود. اگر شما نیز همواره با مشکل پاسخ دهی به مشتریانتان سر و کله می‌زنید پیشنهاد می‌کنیم تا این قابلیت تلگرام را تحت هیچ شرایطی از دست ندهید.

فعال‌سازی پیام خوش‌آمدگویی

شاید باورتان نشود ولی حتی تلگرام بیزینس می‌تواند برای مشتریان تازه واردتان پیام خوش آمد گویی نیز ارسال کند. شما با فعال کردن این امکان می‌توانید به تمامی کسانی که برای اولین بار به شما پیام می‌دهند متن خوش آمدگویی بفرستید.

این کار شما شاید در نگاه اول بسیار ساده و بدهی به نظر بیاید ولی با استفاده از این کار شما به راحتی می‌توانید به مشتریانتان نشان دهید که به آنها احترام بسیار زیادی قائل هستید.

این احترام در آینده نه چندان دور ممکن بوده موجب پولسازی ها و تجربه خرید بسیار لذت بخشی برای شما شود.

استفاده از پاسخ‌های سریع

 

اگر به دنبال تعامل سریع و بسیار راحت با کاربرانتان هستید، کافی بوده که از ویژگی پاسخ سریع (Quick replies) استفاده کنید. با استفاده از این ویژگی کاربرانتان با کلیک بر روی دکمه‌های مشخص شده به راحتی می‌توانند پاسخ سوالات خود را بیابند.

در حقیقت این ویژگی به شما کمک می‌کند تا به راحتی کاربرانتان پاسخ تمامی سوال‌های شان را پیدا کنند و در نهایت شما امکان راهنمایی و هدایت کاربران بسیار بیشتری را خواهید داشت.

نمایش دقیق ساعات کاری

شما با ساخت اکانت بیزینس تلگرام می‌توانید تنها با چند کلیک ساعات دقیقی که در آن ساعات امکان پاسخ گویی دارید را به کاربرانتان نمایش دهید. وجود این امر به مخاطبین هدف شما کمک می‌کند تا بدانند شما در چه ساعاتی می‌توانید پاسخ آنها را بدهید و یا در کدام ساعات به محل کسب و کارتان مراجعه کنند.

نمایش مکان کسب‌وکار

یکی دیگر از ویژگی های برجسته که می‌تواند بسیار به مشتریان شما کمک کند، امکان نمایش محل کسب و کارتان است. شما به راحتی با این امکان می‌توانید لوکیشن دقیق محل کارتان را به اشتراک بگذارید و تنها با یک کلیک آنها محل کار شما را در نقشه می‌بینند.

همچنین این امکان به آنها کمک می‌کند تا به شما اطمینان بیشتری داشته باشند؛ چرا که مطمئن می‌شوند شما از یک مکان فیزیکی برای ارائه خدمات استفاده می‌کنید.

داشتن دسترسی به مشتریان بیشتر

ساخت اکانت بیزینس تلگرام

اگر در کسب و کارتان نیاز به مشتریان بیشتری دارید این امکان تلگرام برای شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این بوده که به بخش کاربران اطراف من بروید و به راحتی می‌توانید حساب‌های تلگرام اطرافتان را مشاهده کنید و لیست خدماتتان را برای آنها ارسال کنید.

البته ویژگی‌های تلگرام بیزینس اینجا تمام نشده و جالب است بدانید که شما به راحتی می‌توانید با استفاده از چند ادمین به اکانت خود دسترسی داشته باشید.

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا به تمامی موارد لازم برای ساخت اکانت بیزینس تلگرام بپردازیم، شما با ساخت این اکانت به راحتی می‌توانید از امکانات مختلفی که در این مطلب بیان شده استفاده کنید و در نهایت فروش بسیار بیشتری را داشته باشید؛ چرا که با این امکانات شما می‌توانید تجربه بسیار لذت بخش تری را به مخاطبانتان القا کنید و این تجربه مطمئنا موجب پیشرفت شما می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *