آیا میم کوین‌ها به آخر خط رسیده اند؟

آیا میم کوین‌ها به آخر خط رسیده اند؟

بازار ارزهای دیجیتال شاهد افت گسترده‌ای است که در آن، میم کوین‌ها (Memecoins) نظیر دوج‌کوین (Dogecoin) و شیبا اینو (Shiba Inu coin) زیان‌های دو رقمی را در طول هفته تجربه کرده‌اند.

این رویدادها، خوش‌بینی حاکم بر دو هفته گذشته که انتظار رونق بازار در ماه جولای را برمی‌انگیخت، به یکباره معکوس کرده است. اصلاحیه‌ی ایجاد شده در اواخر تیرماه، سودهای کسب‌شده‌ی بازار میم کوین‌ها را در میانه‌ی دوره‌ی دوم سال ۲۰۲۴، که با پیش‌بینی‌های صعودی همراه بود، به طور کامل از بین برد. با درگیری ارزهای دیجیتال، کاربران دارایی‌های خود را به فروش می‌رسانند و بخش قابل توجهی از این دارایی‌ها روانه‌ی صرافی‌ها می‌شود.

مطلب پیشنهادی: درآمد زایی با ارزهای دیجیتال

میم کوین‌هایی مانند دوج‌کوین و شیبا اینو، رهبران بازار بوده و تا حد زیادی، احساسات مرتبط با دارایی‌های مشابه را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در زمان نگارش این متن، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۲.۱۳ تریلیون دلار است که بیانگر کاهش ۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. ارزش کل بازار میم کوین‌ها نیز با کاهشی ۱۴ درصدی به ۴۴.۳ میلیارد دلار رسیده است. سقوط شدید میم کوین‌ها در مقایسه با سایر دارایی‌ها، منجر به شکل‌گیری چشم‌اندازهای مختلفی در خصوص آینده‌ی این طبقه‌ی دارایی شده است.

دوج‌کوین همچنان در ضرر

میم کوین‌ها، دارایی‌های پرنوسانی هستند که قیمت آن‌ها با نوسانات سریع، همسو با احساسات حاکم بر بازار تغییر می‌کند. این امر، ریزش بیشتر آن‌ها نسبت به کل بازار ارزهای دیجیتال در این هفته را توضیح می‌دهد. DOGE در حال حاضر با قیمت ۰.۱۰۸۱ دلار معامله می‌شود که حاکی از کاهش ۹ درصدی در روز جاری و افت ۱۳.۵ درصدی در طول هفته است. این ارقام، منجر به سقوط قیمت این دارایی و فروش گسترده آن توسط جامعه‌ی کاربران شده است.

نمودار قیمت دوج کوین

نمودار قیمت دوج کوین

آمار ماهانه‌ی دوج‌کوین نیز روندی نزولی را به تصویر می‌کشد. در این مدت، بیش از ۳۳ درصد از ارزش این دارایی از دست رفته است که بخش قابل توجهی از ورود سرمایه به این میم کوین در دوره‌ی صعودی قبلی را برباد می‌دهد.

مطلب مرتبط: نحوه ساخت، خرید و فروش NFT

ارزش کل بازار دوج‌کوین در حال حاضر ۱۵.۶ میلیارد دلار است و حجم معاملات روزانه‌ی آن به ۱.۱ میلیارد دلار می‌رسد. دارندگان دوج‌کوین در انتظار تغییر جهت رویدادهای کلان اقتصادی، به پیش‌بینی روندهای آتی می‌پردازند.

سقوط گسترده‌ی سایر میم کوین‌ها

کاهش احساسات مثبت در سراسر بخش‌های مختلف حوزه‌ی ارزهای دیجیتال مشاهده می‌شود. قیمت شیبا اینو با سقوط ۸.۳ درصدی همراه بوده و خروج‌های هفتگی آن از بازار، بیش از ۱۳ درصد را نشان می‌دهد. به طور مشابه، قیمت PEPE، داگ ویف هت و بونک نیز به ترتیب با کاهش ۷.۱ درصد، ۳.۵ درصد و ۱.۸ درصد، بر روند نزولی سایر دارایی‌های دیجیتال افزوده‌اند. با این حال، اعمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو می‌تواند منجر به جریان یافتن سرمایه به سمت دارایی‌های پرریسک شود.

منبع: coingape

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *