واکنش اتریوم به رشد بیت‌کوین چه خواهد بود؟

واکنش اتریوم به رشد بیت‌کوین چه خواهد بود؟

با جهشی غیرمنتظره، بیت کوین (Bitcoin) از کف قیمت ۶۰ هزار دلاری خود در تاریخ ۱ جولای گذر کرد و موجب حیرت همگان شد و تقریبا ۴ درصد افزایش یافت.

سایر آلتکوین‌ها (Altcoins) از جمله اتریوم (Ethereum)، نیز شاهد افزایش قیمت بودند که نویدبخش بازگشت امید به بازار برای سرمایه گذاران و تحلیلگران شد.

جاش، تحلیلگر کریپتو ورلد، اظهار داشت که در حال حاضر قیمت اتریوم بالاتر از سطح اصلاحی ۵۰ درصد قرار گرفته است که به عنوان حمایتی در حدود ۳۳۵۰ دلار عمل می‌کند. این امر نشان‌دهنده‌ی توقف روند نزولی است، اما تأییدی بر معکوس شدن روند به صعودی در کوتاه مدت نیست.

در تایم فریم ۱۲ ساعته، اتریوم واگرایی صعودی را نشان می‌دهد که منجر به آرامش اندکی در روند نزولی و حرکت خنثی قیمت می‌شود. با این حال، اتریوم همچنان با مقاومت در حدود ۳۴۵۰ دلار و ناحیه مقاومتی مهم دیگری بین ۳۶۰۰ تا ۳۶۵۰ دلار درگیر است.

احتمال معکوس شدن به روند صعودی

برای اینکه اتریوم در کوتاه مدت روند صعودی‌تری پیدا کند، نیاز به شکستن مقاومت ۳۶۵۰ دلار با تأیید است. علاوه بر این، سیگنال‌های معکوس شدن روند به صعودی برای بیت کوین، با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال اغلب از حرکات بیت کوین پیروی می‌کند، از روند مثبتی برای اتریوم حمایت بیشتری می‌کند.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: درآمد زایی با ارزهای دیجیتال

تایم فریم ۸ ساعته نشان‌دهنده‌ی یک سیگنال اشباع فروش در RSI اتریوم است که نشان‌دهنده‌ی توقف احتمالی یا آرامش از روند نزولی کوتاه مدت است، هرچند لزوما به معنای پایان روند نزولی نیست.

تحلیل قیمت سولانا

با نگاهی به سولانا (Solana) در تایم فریم ۱۲ ساعته، قیمت بالاتر از ناحیه بحرانی بین ۱۴۰ تا ۱۴۴ دلار قرار دارد که اخیرا مقاومت قابل توجهی بوده و پیش از این نقش حمایتی داشته است. اگر سولانا بتواند این ناحیه را به عنوان حمایت جدید حفظ کند و جهش قیمتی را با کندل‌های سبز تأیید کند، نشان‌دهنده‌ی یک ساختار صعودی قیمت خواهد بود.

سطوح مقاومت بعدی که باید مورد توجه قرار گیرند ۱۵۱ و ۱۶۰ دلار هستند. شکست تأیید شده‌ی این سطوح نشان‌دهنده‌ی معکوس شدن روند به صعودی است. با این حال، شکستن حمایت ۱۴۰ دلار می‌تواند این شکست صعودی را باطل کند.

منبع: coinpedia

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *