رابرت کیوساکی می‌گوید بیت‌کوین 2 میلیون دلار خواهد شد!

رابرت کیوساکی می‌گوید بیت‌کوین 2 میلیون دلار خواهد شد!

بیزینس آکادمی: در بحبوحه هشدارهای جدی در مورد وقوع یک فروپاشی همگانی و توصیه به سرمایه‌گذرای در دارایی‌های امن، رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، سرمایه گذار تأثیرگذار و نویسنده مشهور کتاب پرفروش پدر پولدار پدر بی‌پول (Rich Dad Poor Dad)، با یکی از خوشبینانه ترین پیش‌بینی‌ها در مورد بیت کوین (Bitcoin) موافق است.

به طور خاص، وی اخیراً پیش‌بینی Cathie Wood، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آرک (ARK Invest) را به اشتراک گذاشته است. این شرکت چندین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را مدیریت می‌کند. خانم وود پیش از این گفته بود که قیمت BTC می‌تواند به رقم حیرت انگیز 2.3 میلیون دلار برسد. کیوساکی امروز با به اشتراک گذاشتن مجدد این پیش‌بینی موافقت خود را با این نظر اعلام کرد و نوشت:

“کتی وود تضمین می‌کند که قیمت بیت کوین به 2.3 میلیون دلار در هر واحد خواهد رسید. آیا من حرف او را باور می‌کنم؟ بله، کاملاً. کتی وود فردی بسیار باهوش است و من به نظر او اعتماد دارم. آیا او می‌تواند اشتباه کند؟ بله، این هم ممکن است. خب که چه؟ سوال مهمتر این است که شما چه فکر می‌کنید؟ اگر کتی درست بگوید چه می‌شود؟”

یادگیری از اشتباهات

علاوه بر این، این مدرس امور مالی، خانم وود را به خاطر “شجاعت در اشتباه کردن و یادگیری” از آنها تحسین کرد و استدلال کرد که “در دنیای واقعی، ثروتمندترین و شادترین افراد کسانی هستند که اشتباه می‌کنند و از آنها درس می‌گیرند.” او همچنین سیستم آموزشی را به دلیل پایین‌تر بودن از تجربیات زندگی واقعی مورد انتقاد قرار داد.

کیوساکی در ادامه مدارس را “تنها مکان روی زمین که در آن افراد ‘باهوش’ به معنای افرادی هستند که هرگز اشتباه نمی‌کنند” توصیف کرد و به دنبال کنندگان خود توصیه کرد “با جسارت زندگی کنند” و اولین ارز رمزنگاری را خریداری کنند، “صرف نظر از اینکه کتی درست می‌گوید یا غلط، شما تحصیل کرده‌تر، باهوش‌تر و عاقل‌تر خواهید شد.”

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین

به عنوان یادآوری، خانم وود در اوایل اسفند سال گذشته، یعنی اندکی قبل از اینکه Bitcoin به بالاترین قیمت تاریخی خود (ATH) برسد، هدف قیمتی 2.3 میلیون دلاری را برای این دارایی مالی غیرمتمرکز (DeFi) تعیین کرد. این پیش‌بینی حاکی از آن است که قیمت بیت کوین می‌تواند از سطوح معاملاتی آن زمان بیش از 3600 درصد افزایش یابد.

در واقع، این پیش بینی بسیار خوشبینانه‌تر از خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی‌های کیوساکی، از جمله پیش‌بینی اخیر او است که قیمت بزرگترین ارز دیجیتال را 300000 دلار و یا حتی پیش‌بینی قبلی او که گفته بود در صورت سقوط اقتصاد، XBT به 1 میلیون دلار می‌رسد، در نظر می‌گیرد.

در همین حال، در زمان نگارش این متن، قیمت بیت‌کوین 70650 دلار بود که نسبت به روز قبل 2.63 درصد و نسبت به هفته گذشته 6.48 درصد افزایش یافته است. با این حال، بر اساس آخرین داده‌های به دست آمده، این ارز دیجیتال همچنان با 1.36 درصد کاهش در نمودار ماهانه خود مواجه است.

با در نظر گرفتن همه موارد، زمان نشان خواهد داد که آیا پیش‌بینی قیمت بیت کوین توسط وود و کیوساکی درست است یا خیر. با این وجود، تکیه بر چنین پیش بینی‌های قاطعی با ریسک‌های بزرگی همراه است، بنابراین انجام تحقیقات شخصی و سنجیدن این ریسک‌ها قبل از سرمایه گذاری امری حیاتی است.

منبع: thebittimes

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *