بهترین توضیع های لینوکس برای برنامه نویسان

بهترین توضیع های لینوکس برای برنامه نویسی

بیزینس آکادمی:  لینوکس در واقع به مانند یک دنیای بسیار بزرگ و عظیم واقع شده که بسیاری از برنامه نویسیان را توانسته جذب خود کند. اما باید بدانید که برای استفاده از لینوکس توضیع‌های بسیار زیادی وجود دارند.

هرکدام از این توضیع ها کاربرد و وظیفه خود را دارد و به همین دلیل شما باید با توجه به هدفتان شروع به انتخاب یک توضیع لینوکس کنید. به دلیل وجود توضیع های مختلف ما در این مطلب به معرفی بهترین توضیع های لینوکس برای برنامه نویسان پرداخته‌ایم.

توضیع های لینوکس

کدام توضیع لینوکس بهترین است؟

انتخاب درست توزیع لینوکس، می‌تواند سفری پربار و تجربه‌ای لذت‌بخش را برای برنامه‌نویسان به ارمغان آورد. سفری که در آن، قدرت، پویایی، امنیت و انعطاف‌پذیری خواهید داشت و خلق دنیای دیجیتال را برای شما به تجربه‌ای لذت‌بخش بدل خواهد کرد.

اما واقعا کدام توضیع لینوکس برای ما مناسب تر است؟ در ادامه به معرفی برخی از توضیع‌های لینوکس خواهیم پرداخت که از محبوبیت بسیار بیشتری برخورد دارند.

 • اوبونتو: گزینه‌ای محبوب و کاربرپسند، که با ثبات و تنوع خود، طیف وسیعی از برنامه‌نویسان را مجذوب خود کرده است.
 • دبیان: توزیعِ مادریِ لینوکس، که با قدمتی دیرینه و ثبات مثال‌زدنی، گزینه‌ای ایده‌آل برای برنامه‌نویسانِ حرفه‌ای است.
 • فدورا: پیشرو در نوآوری و ارائه جدیدترینِ فناوری‌ها، که مورد علاقه برنامه‌نویسانِ جسور و خلاق است.
 • آرچ لینوکس: پادشاهیِ قدرت و انعطاف‌پذیری، که بهشتِ برنامه‌نویسانِ عاشقِ کنترل و شخصی‌سازی است.
 • سنت او اس: برگزیده‌ای از دنیایِ رد هت، که با پویایی و ثبات خود، توجه برنامه‌نویسانِ سازمانی را به خود جلب کرده است.

باید توجه داشته باشید که این‌ها تنها برخی از توضیع ‌های لینوکس برای برنامه نویسی هستند و ما بسیاری توزیع‌های دیگری همچون مانتارا، جنتو و … داریم که این توضیع ها نیز به نوبه خود بسیار محبوب هستند.

مطالب مرتبط: سوالات مصاحبه برنامه نویسی

چطور لینوکس مناسب را انتخاب کنیم؟

توضیع های لینوکس برای برنامه نویسی

انتخاب درست توزیع لینوکس، کلیدِ دروازه‌های موفقیت در برنامه‌نویسی است. با شناخت نیازها و سلیقه خود، می‌توانید از میان این توضیع‌ها، بهترین آنها را پیدا کنید و کارهای خود را در آن به بهترین نحو ممکن انجام دهید. در ادامه ما به بررسی دقیق‌تر هرکدام از این توضیع‌ها خواهیم پرداخت تا شما به راحتی بتوانید توضیع مناسب را انتخاب کنید.

اوبونتو، یکی از بهترین توضیع های لینوکس برای برنامه نویس

در دنیای پهناور لینوکس، توزیع‌های مختلفی وجود دارند که همانند سربازان در میدان نبرد به شما می‌توانند کمک شایانی کنند. اما در میان تمامی توضیع های لینوکس به احتمال زیاد بارها نام اونتو به گوشتان خورده است. این لینوکس به عنوان یکی از محبوب‌ترین توزیع‌های لینوکس برای برنامه‌نویسی شناخته می‌شود.

 • آزادی

اوبونتو با شعار “آزاد برای همه” به استقبال برنامه‌نویسان می‌آید. این توزیع کاربرپسند، با رابط کاربری ساده و روان خود، گویی مرز میان لینوکس و دنیای ویندوز را از بین برده و به برنامه‌نویسانِ مبتدی و حرفه‌ای، تجربه‌ای لذت‌بخش از برنامه‌نویسی در لینوکس را هدیه می‌کند.

 • ابزارهای متنوع

اوبونتو تنها نیست، بلکه سپاهی از ابزارهای کارآمد را نیز در کنار خود دارد. بسته‌های نرم‌افزاری متنوع و کتابخانه‌های غنی و دیگر امکانات موجب شده اند تا برنامه نویسان همیشه اوبنتو را یکی از بهترین توضیع های لینوکس برای برنامه نویسی بدانند.

 • امنیت

جالب است بدانید که این توضیع لینوکس محبوب از امنیت بسیار زیادی نیز برخورد دار است، که این امنیت مانند یک دیوار از وب‌سایت و اطلاعات برنامه‌نویسان در برابر هرگونه تهدید و خطری محافظت می‌کند و خیالی آسوده را برای خلق و نوآوری به ارمغان می‌آورد.

 • تنوع

تنوع و انعطاف‌پذیری، پرچمِ افتخار اوبونتو در سرزمین برنامه‌نویسی است. این تنوع، به اوبونتو امکان میزبانی از وب‌سایت‌های مختلف با نیازها و کارکردهای گوناگون را می‌دهد و آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای برنامه‌نویسان در هر زمینه‌ای تبدیل می‌کند.

 • محبوبیت بالا

اما آنچه اوبونتو را از سایر مدعیان متمایز می‌کند، داشتن حامعه استفاده کنند بسیار زیاد است. اوبونتو، به عنوان یک توزیع متن‌باز، به روی همه برنامه‌نویسان با آغوش باز گشوده شده و امکان مشارکت و همکاری را برای همه فراهم می‌کند.

دبیان، مادرِ لینوکس و یارِ دیرینِ برنامه‌نویسان

دبیان به عنوان مادر تمامی توضیع های لینوکس شناخته شده می‌شود. این توضیع به عنوان یکی از قدیمی‌ترین، پایدارترین و بهترین توزیع‌های لینوکس برای برنامه‌نویسی شناخته می‌شود.

 • شعار

دبیان با شعار “آزاد برای همه” به استقبال برنامه‌نویسان می‌آید. این توزیعِ ریشه‌دار، با ثبات و پویایی مثال‌زدنی خود، گویی ستونی استوار در سرزمین لینوکس که برنامه‌نویسانِ حرفه‌ای و باسابقه را به خود جذب می‌کند.

 • سختی

اما به حین کار با این توضیع باید توجه داشته باشید که به احتمال زیاد یکی از سخت‌ترین توضیع‌های لینوکس است که دارید با آن کار می‌کنید.

مطالب مرتبط: بهترین اپلیکیشن های موبایل برای آموزش برنامه نویسی

اگرچه این توضیع لینوکس به علت متن باز بودن آن بسیار مورد توجه برنامه نویسان قرار گرفته ولی خب کار کردن با آن همواره سختی‌های خودش را نیز دارد. اگر شما نیز علاقه دارید تا علم و سواد خود را به چالش بکشید توصیه می‌کنیم تا کار با این توضیع را هیج وقت فراموش نکنید.

فدورا

در میان این مدعیان بهترین توضیع لینوکس، فدورا همچون گنجینه‌ای از نوآوری و پویایی، در کنار برنامه‌نویسان ایستاده و به عنوان یکی از محبوب‌ترین توزیع‌های لینوکس برای برنامه‌نویسی شناخته می‌شود.

 • فناوری های جدید

فدورا همواره در خط مقدمِ ارائه جدیدترینِ فناوری‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی است و به برنامه‌نویسان امکان می‌دهد تا در دنیایِ دیجیتال، پیشگام و نوآور باشند. به علت جدید بودن این توضیع همواره شما لذت بسیار زیادی هنگام کار با آن خواهید داشت.

 • امنیت

امنیت، گویی دژی نفوذناپذیر در قلمرو فدورا است. این دژِ استوار، از وب‌سایت و اطلاعات برنامه‌نویسان در برابر هرگونه تهدید و خطری محافظت می‌کند و خیالی آسوده را برای خلق و نوآوری به ارمغان می‌آورد.

 • تنوع

تنوع و انعطاف‌پذیری، پرچمِ افتخار فدورا در سرزمین برنامه‌نویسی است. این تنوع، به فدورا امکان میزبانی از وب‌سایت‌های مختلف با نیازها و کارکردهای گوناگون را می‌دهد و آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای برنامه‌نویسان در هر زمینه‌ای تبدیل می‌کند.

آرچ لینوکس، قلمروِ قدرت

آرچ لینوکس یکی از بهترین توضیع‌های لینوکس

در میان مدعیان، آرچ لینوکس همچون قلمروِ قدرت و کنترلِ مطلق، در کنار برنامه‌نویسان ایستاده و به عنوان یکی از محبوب‌ترین توزیع‌های لینوکس برای برنامه‌نویسانِ حرفه‌ای شناخته می‌شود.

مطالب مرتبط: چگونه برنامه نویسی وب را شروع کنیم؟

 • آرچ لینوکس، فرمانرواییِ قدرتمند و منعطف

آرچ لینوکس با شعار “ساده، قدرتمند و قابل انطباق” به استقبال برنامه‌نویسان می‌آید. این توزیعِ قدرتمند، گویی بهشتِ برنامه‌نویسانِ عاشقِ کنترل و شخصی‌سازی است که امکان خلق هر آنچه را که در ذهن دارند، با ظرافت و دقتِ مثال‌زدنی فراهم می‌کند.

ابزارهای متنوع

مخزنِ عظیمِ نرم‌افزارهایِ آرچ، گویی انبارِ بی‌انتهایی از ابزارهایِ کارآمد است که در خدمت برنامه‌نویسان قرار گرفته و امکان خلق هر آنچه را که در ذهن دارند، با حداکثرِ کارایی فراهم می‌کند. از این رو اگر شما فردی خلاق در برنامه نویسی هستید بسیار توصیه می‌کنیم تا کار با این توضیع را از دست ندهید.

با توجه به امکانات بسیار زیاد آرچچ لینوکس بسیاری آن را یکی از بهترین توضیع های لینوکس می‌دانند.

سنت او اس، یارِ استوارِ برنامه‌نویسان در قلمرو لینوکس

سنت او اس یکی از بهترین توضیع های برنامه نویسی با لینوکس

سنت او اس همچون یارِ استوار و قابل اعتماد، در کنار برنامه‌نویسان ایستاده و به عنوان یکی از محبوب‌ترین توزیع‌های لینوکس برای برنامه‌نویسی، به‌ویژه در محیط‌های سازمانی شناخته می‌شود.

معمولا از این توضیع لینوکس در سازمان‌های بسیار بزرگ استفاده می‌کنند؛ چرا که قابلیت هندل کردن کارهای بسیار زیادی را در کنار هم دارد.

 • سنت او اس

سنت او اس با شعار “قدرت نوآوریِ سازمانی” به استقبال برنامه‌نویسان می‌آید. این توزیعِ ثبات و پویا، گویی ستونی استوار در سرزمین لینوکس که برنامه‌نویسانِ سازمانی و مشتاقِ ثبات را به خود جذب می‌کند.

 • ابزارهای سنت او اس

مخزنِ عظیمِ نرم‌افزارهایِ سنت او اس، گویی انبارِ بی‌انتهایی از ابزارهایِ کارآمد است که در خدمت برنامه‌نویسان قرار گرفته و امکان خلق هر آنچه را که در ذهن دارند، با حداکثرِ کارایی و سازگاری با محیط‌های سازمانی فراهم می‌کند.

 • امنیت، دژی نفوذناپذیر در قلمرو سنت او اس

امنیت، گویی دژی نفوذناپذیر در قلمرو سنت او اس است. این دژِ استوار، از وب‌سایت و اطلاعات برنامه‌نویسان در برابر هرگونه تهدید و خطری محافظت می‌کند و خیالی آسوده را برای خلق و نوآوری در محیط‌های سازمانی به ارمغان می‌آورد.

سخنی کوتاه با برنامه‌نویسانِ گرامی

اگر شما به تازگی تمایل به انتخاب یک توضیع برای برنامه نویسی پیدا کردید، پیشنهاد می‌کینم در ابتدا با توضیع اوبنتو شروع کنید؛ چرا که این توضیع بسیار محیطی شبیه به ویندوز دارد و شما در حین کار با آن مطمئنا اصلا اذیت نخواهید شد.

اما اگر تجربه قبلی کار با توضیع‌های مختلف را دارید. می‌توانید مطابق مطالب گفته شده در این مطلب یکی از توضیع‌ها را بر اساس کارایی که در ذهنتان دارید انتخاب کنید.

به صورت کلی ما در این مطلب تلاش کردیم تا بهترین توضیع های لینوکس برای برنامه نویسان را ارمغان بیاوریم. اگر شما نیز نظر و یا پیشنهادی درباره این مطلب داشتید، خوشحال می‌شویم تا نظرتان را در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *