zkSync ZK Airdrop Wave 2 را معرفی کرد

zkSync ZK Airdrop Wave 2 را معرفی کرد

بیزینس آکادمی: ZK اعلام کرده است که برخی از حوزه های قضایی به دلیل رعایت تحریم های بین المللی از شرکت در ایردراپ خود مسدود خواهند شد.

مناطق مسدود شده شامل کوبا، ایران، کره شمالی، روسیه، سوریه و مناطق خاصی در اوکراین است: کریمه، دونتسک و لوهانسک.

این محدودیت های جغرافیایی برای پایبندی به مقررات تحریمی که توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC)، شورای امنیت سازمان ملل متحد (UNSC)، سرویس اقدام خارجی اروپا (EEAS) و وزارت خزانه داری اعلیحضرت تعیین شده، ضروری است. (HMT). علاوه بر این، ساکنان ایالات متحده نیز از شرکت در ایردراپ منع خواهند شد.

عکس فوری برای ایردراپ ZK در 24 مارس 2024، ساعت 00:00:00 UTC گرفته شده است که با شماره بلوک Era 29710983 و شماره بلاک لایت 187273 مشخص شده است.

ادعای airdrop برای کاربران ZKsync از هفته 12 ژوئن، 17 ژوئن آغاز خواهد شد. و تا 3 ژانویه 2025 ادامه خواهد داشت. در مجموع 3,675,000,000 توکن بین 695,232 کیف پول واجد شرایط توزیع خواهد شد.

دو دسته اصلی وجود دارد که کیف پول ها از طریق آنها می توانند واجد شرایط 17.5٪ airdrop شوند: کاربران و مشارکت کنندگان. کاربرانی که 89 درصد از airdrop را تشکیل می‌دهند، سرمایه‌های خود را روی ZKsync Era پل زدند و حداقل یکی از هفت معیار واجد شرایط بودن را برآورده کردند.

مشارکت کنندگان، که 11٪ را تشکیل می دهند، شامل افراد، توسعه دهندگان، محققان، جوامع و شرکت هایی هستند که از طریق توسعه، حمایت، آموزش یا مشارکت به اکوسیستم ZKsync کمک کردند.

فرآیند Airdrop

اولین مرحله در فرآیند airdrop مبتنی بر استفاده شامل بررسی هر آدرسی بود که در ZKsync Era و ZKsync Lite بر اساس معیارهای واجد شرایط بودن معامله می‌شد.

این معیارها شامل تعامل با قراردادهای هوشمند، فعالیت‌های پرداخت‌کننده، معاملات توکن، ارائه نقدینگی DeFi، برگزاری NFTs Omnibus Libertas، فعالیت ZKsync Lite و کمک‌های مالی به Gitcoin بود.

تخصیص برای آدرس های واجد شرایط بر اساس فرمول مقیاس ارزش تعیین شد. این فرمول تخصیص آدرس را بر اساس مبالغ ارسال شده به ZKsync Era و مدت زمان باقی ماندن آن دارایی های رمزنگاری شده در کیف پول تنظیم می کرد.

دارایی‌های رمزنگاری در پروتکل‌های DeFi دو برابر ارزش اسمی آن‌ها برای تأکید بر سودمندی آن‌ها ارزش‌گذاری شدند. میانگین موزون زمانی با جمع ترازهای روزانه و تقسیم بر تعداد کل روزهای دوره عکس فوری محاسبه شد که 366 روز به طول انجامید.

آدرس‌ها می‌توانند بر اساس فعالیت‌های خاصی که نشان‌دهنده احتمال بالای رفتار انسانی یا مشارکت در ZKsync است، ضرب‌کننده‌های اضافی دریافت کنند.

این ضرایب شامل نگهداری NFT های خاص ZKsync یا توکن های ERC-20، ایجاد کیف پول های قرارداد هوشمند از طریق انتزاع حساب بومی ZKsync Era، نگه داشتن درصدی از ایردراپ ARB/OP/ENS برای بیش از 90 روز و تعاملات اولیه با قراردادهای هوشمند اتریوم واجد شرایط بود.

برای اطمینان از انصاف و جلوگیری از ازدحام ربات ها، یک روش محافظه کارانه تشخیص سیبیل استفاده شد. این روش حساب‌های دارای مالکیت خارجی (EOA) را با الگوهای رایج تأمین مالی یا استفاده مجدد از آدرس سپرده CEX در خوشه‌ها گروه‌بندی می‌کند. خوشه هایی با بیش از 20 EOA فیلتر شدند تا ربات های بالقوه را حذف کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *