آیا سولانا از اتریوم پیشی می گیرد؟

سولانا درحال پیشی گرفتن از اتریوم؟

در حالی که اتریوم از نظر مجموع ارزش قفل شده در دیفای پیشتاز است، سولانا در زمینه صرافی های غیرمتمرکز (DEX) رشد امیدوارکننده ای را نشان می دهد. رقابت بین سولانا و اتریوم، چالش ها و فرصت های موجود در بازار ارزهای دیجیتال را بسیار برجسته می کند.

رقابت سولانا و اتریوم در عرصه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)

سولانا اخیراً عملکرد قدرتمندی را در صرافی های غیرمتمرکز به نمایش گذاشت و از نظر حجم معاملات از اتریوم پیشی گرفت. در 24 ساعت گذشته، صرافی های غیرمتمرکز سولانا تراکنش هایی به ارزش 1.148 میلیارد دلار را پردازش کردند، در حالی که این رقم برای اتریوم 745 میلیون دلار بود. این پیشتازی قابل توجه، جذابیت روزافزون سولانا را به دلیل سرعت تراکنش بالاتر و کارمزدهای پایین تر آن نشان می دهد.

با ادامه گزارش پیشین ETHNews، علیرغم تسلط مداوم اتریوم بر مجموع ارزش قفل شده (TVL) در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، افزایش فعالیت صرافی های غیرمتمرکز سولانا نشان دهنده پتانسیل آن برای رسیدن به اتریوم است.

همانطور که منابع خبری Artemis گزارش کرده اند، سولانا 1.4 میلیون آدرس فعال روزانه را گزارش کرده است که به طور قابل توجهی از 644000 اتریوم بیشتر است. علاوه بر این، سولانا 42.9 میلیون تراکنش روزانه را ثبت کرد که به مراتب از 1.1 میلیون اتریوم بیشتر است.

چشم انداز سولانا دربرابر اتریوم

لازم به ذکر است که این ارقام راه حل های لایه 2 اتریوم مانند Arbitrum و Optimism را که تراکنش ها را خارج از شبکه اصلی پردازش می کنند در حالی که از اقدامات امنیتی اتریوم استفاده می کنند، در نظر نمی گیرند. این فعالیت مداوم در لایه 2 های اتریوم نشان دهنده علاقه مستمر به اکوسیستم آن است.

با این حال، حجم معاملات چشمگیر سولانا سوالاتی را در مورد پایداری بلندمدت آن ایجاد می کند. ممکن است بخشی از این افزایش ناشی از معاملات سفته بازی یا میم کوین ها باشد، فعالیت هایی که لزوماً منجر به ایجاد ارزش ماندگار نمی شوند. چالش کلیدی این است که آیا این فعالیت افزایش یافته می تواند منجر به برنامه های کاربردی قوی دیفای و جذب پروژه های تثبیت شده شود.

مطالب مرتبط: بهترین سرمایه گذاری با بودجه کم

همانطور که قبلاً در ETHNews شرح داده ایم، معماری سولانا که به سرعت و مقرون به صرفه بودن شهرت دارد، با انتقاداتی در مورد تراکم شبکه و قطعی های گاه به گاه مواجه شده است. اختلالات مداوم می تواند اعتماد به سولانا را تضعیف کند و کاربران را به دنبال جایگزین های قابل اعتمادتر سوق دهد.

با وجود این نگرانی ها، هر دو توکن SOL سولانا و توکن ETH اتریوم از احساسات مثبت اخیر بازار بهره مند شده اند، به طوری که هر کدام به ترتیب حدود 6.6 درصد و 3.4 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته اند.

عملکرد اخیر سولانا در حجم معاملات صرافی های غیرمتمرکز، پتانسیل آن را برای به چالش کشیدن اتریوم، طبق گزارش های قبلی ETHNews، برجسته می کند. با این حال، سوالاتی در مورد رشد پایدار و قابلیت اطمینان شبکه همچنان باقی است. اکوسیستم تثبیت شده اتریوم، با پشتیبانی از راه حل های مقیاس پذیری لایه 2، نقش حیاتی خود را در امور مالی غیرمتمرکز ادامه می دهد.

منبع: coinmarketcap

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *