بهترین سرمایه گذاری با بودجه کم

بهترین سرمایه گذاری با بودجه کم

بیزینس آکادمی: بسیاری باور بر این دارند که سرمایه گذاری با بودجه کم امکان پذیر نیست و نمی توان با مبالغ کم سرمایه گذاری های مناسبی داشت، اما این باور بسیار غلط بوده چراکه؛ بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند می شود حتی با بودجه ای ناچیز نیز اقدام به سرمایه گذاری کرد.

در ادامه این مطلب به معرفی برخی از فرصت های سرمایه گذاری با بودجه کم خواهیم پرداخت.

بهترین سرمایه گذاری با بودجه کم

بهترین سرمایه گذاری با بودجه کم به چه صورت امکان پذیر است؟

یک افسانه رایج در مورد سرمایه گذاری این است که برای شروع شما به یک حساب بانکی بزرگ و پر پول نیاز دارید. در واقع این طرز تفکر غلط بوده و ساختن یک سبد مستحکم می‌تواند با چند میلیون یا حتی چند هزار تومان آغاز شود. شروع کوچک با سرمایه گذاری های خود چیز بدی نیست. نکته کلیدی این بوده که فقط شروع کنید، دوره کنید و پول خود را به صورت عاقلانه سرمایه گذاری کنید.

در اینجا چند توصیه خاص در مورد بهترین سرمایه‌گذاری‌های کوچکی که می‌توانند درآمد کسب کنند، ارائه شده، که بر اساس مقداری که ممکن است برای شروع سرمایه‌گذاری خود در دسترس داشته باشید، سازماندهی شده‌اند.

همچنین برخی از نکاتی که باید به حین سرمایه گذاری رعایت کنید، عبارتند از:

  • به طور مرتب مقدار مشخصی را برای پس انداز کنار بگذارید.
  • به برنامه‌های پس‌اندازی نگاه کنید که خریدهای شما را جمع‌آوری می‌کنند و تغییرات کوچک را ذخیره می‌کنند.
  • ابتدا بدهی با بهره بالا را پرداخت کنید.
  • از برنامه های بازنشستگی استفاده کنید.
  • در مورد سطح ریسکی که با آن راحت هستید و اینکه چگونه در طول زمان تغییر می کند فکر کنید.
  • با رشد سرمایه گذاری خود، با انتخاب های بهتر معامله کنید.

مطالب مرتبط: پرسود ترین سرمایه گذاری در ایران

سرمایه گذاری در بورس و بازارهای کریپتو

سرمایه‌ گذاری‌ های کوچک

اگر ترجیح می دهید ایمن بازی کنید، مبلغ خود را در یک گواهی سپرده (CD) از بانک یا سایر وام دهندگان پارک کنید یا از آن برای خرید اسناد خزانه کوتاه مدت استفاده کنید، که می تواند از طریق یک کارگزار آنلاین خریداری شوند.

پتانسیل رشد با هر دو گزینه محدود است، اگرچه با افزایش نرخ بهره افزایش می یابد، اما خطرات این نوع سرمایه گذاری تقریباً صفر است. این راهی بوده برای کسب درآمد اندکی تا زمانی که تخم لانه شما رشد کند و گزینه های بیشتری در دسترس قرار گیرد.

برای کسانی که با ریسک کمی راحت تر هستند، گزینه های زیادی در دسترس است. یکی از این روش ها سرمایه گذاری در بازارهای مالی بوده شما در این بازارها می توانید رقم های بسیار بزرگی را بدست بیاورید.

اما توجه کنید، که این سرمایه گذاری نیازمند به یک مشاور و یا متخصص در کنار خودتان است و شما نباید تحت هیچ شرایطی بدون داشتن سواد کافی وارد این بازارها بشوید.

بهتر است بخوانید: مشاغل پردرآمد در ایران

سرمایه گذاری در طلا

سرمایه گذاری با بودجه ناچیز

بی شک همواره در سرتاسر جهان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری که وجود دارد، بازار طلا است. این بازار همیشه در حال رشد بوده و شما می توانید حتی با مبالغ کم اقدام به خرید طلا کنید.

البته توصیه می شود که در مبالغ پایین طلای دست دوم بخرید؛ چرا که این دسته از طلاها معمولا از اجرت پایینی و یا صفر برخورد دار هستند و درست به همین دلیل شما در هنگام فروش طلاهای خود سود بسیار بیشتری خواهید کرد.

سرمایه گذاری در مصالح ساختمانی

مطمئنا یکی دیگر از بازارهایی که در 10 سال آینده رشد بسیار زیادی خواهد کرد، بازار مصالح ساختمانی است. از آنجا که همیشه در کشور ما و دیگر کشورهای جهان بازار ساخت و ساز یکی از پر رونق ترین و پر متقاضی ترین بازارها شناخته شده می شود، این بازار قدرت بازگشت سرمایه بسیار زیادی خواهد داشت.

مطالب مربوطه: بهترین سرمایه گذاری در 10 سال آینده

سرمایه گذاری در فارکس

سرمایه گذاری در بازار فارکس

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری که می تواند پول شما را به سودهای بسیار کلانی برساند، سرمایه گذاری در بازار فارکس است، این بازار برعکس بازارهای کریپتو رفتار بسیار منطقی تری دارد و از این رو شما می توانید با داشتن سواد و مهارت سودهای کلانی بدست بیاورید.

از آنجا که پشتوانه بازارفارکس در دنیا کشورها و ارزهای قوی ای هستند، احتمال ریزش در این بازار به نسبت ریزش و از دست دادن سرمایه در بازار کریپتو بسیار بسیار کمتر است. اما باید دقت داشته باشید که این بازار نیز نیازمند سواد و مهارت بسیار زیادی است.

یادگیری یک مهارت جدید

شاید شما در ابتدای راه بوده و هنوز بودجه کلانی برای سرمایه گذاری نداشته باشید. اما باید دقت کنید که تنها چیزی که می تواند بودجه شما را نسبت به هر روش دیگری افزایش دهد، یادگیری یک مهارت جدید است. شما با یادگرفتن یک مهارت به راحتی می توانید در آینده ای نه چندان دور سرمایه های بسیار کلانی بدست بیاورید.

مطالب مهم: اصول راه اندازی کسب و کار در ایران

بهترین راه برای سرمایه گذاری با شروع مبلغ کم

ابتدا باید بر چند نکته کلی تاکید شود. صرف نظر از دارایی خالص شما، ضروری است که هزینه های سرمایه گذاری خود را به حداقل برسانید، چه در یک حساب جاری، یک صندوق سرمایه گذاری مشترک یا هر محصول مالی دیگری.

این به ویژه در هنگام سرمایه گذاری در بودجه صدق می کند زیرا هزینه های ثابت بخش قابل توجهی از پس انداز شما را می گیرد. کارمزد سالانه 100 دلاری برای یک حساب یک میلیون دلاری بی اهمیت است، اما کارمزد 100 دلاری برای یک حساب 5000 دلاری یک ضربه مالی است. هنگامی که پول خود را در حسابی قرار می دهید، هزینه ها را با دقت انتخاب کنید، به خصوص اگر روی بودجه سرمایه گذاری می کنید.

همچنین باید بازده احتمالی سرمایه‌گذاری‌هایتان را با سطح ریسکی که با آن راحت هستید سنجید و مطمئن شوید که برای سن شما مناسب است. به طور کلی، با نزدیک شدن به دوران بازنشستگی، پرتفوی شما باید به طور پیوسته کم خطرتر شود.

سخن آخر

در این مطلب تلاش کرده ایم تا تمامی روش های موجود برای سرمایه گذاری با بودجه کم را خدمتتان به صورت کامل معرفی کنیم. اگر شما نیز در ابتدای راه هستید و نیاز دارید تا سرمایه خود را افزایش دهید، باید یکی از روش های بیان شده در این مطلب را به صورت کامل انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *