ChatGPT می‌گوید ریپل 4 دلار خواهد شد!

ChatGPT می‌گوید ریپل 4 دلار خواهد شد!

با آغاز ضعیف بازارهای جهانی رمز ارز در این هفته، ریپل (XRP) یکی از ضعیف ترین عملکردها را در بین 10 ارز دیجیتال برتر داشت. قیمت آن قبل از تثبیت در حدود 0.476 دلار، به پایین ترین سطح دو هفته اخیر یعنی 0.46 دلار سقوط کرد.

علی رغم این افت اخیر، ChatGPT پیش‌بینی می‌کند که در صورت خروج XRP از الگوی مثلث متقارن که از سال 2018 در آن قرار دارد، قیمت ریپل آن می‌تواند از 4 دلار فراتر رود. این پیش‌بینی بر اساس روندهای تاریخی است که در آن، خروج قیمت از چنین الگوهایی منجر به افزایش قابل توجه قیمت شده است.

مثلث متقارن آماده خروج یکی از ویژگی‌های کلیدی در نمودار XRP، الگوی مثلث متقارن است که از اوایل سال 2018 آغاز شده است. این الگو که توسط خطوط همگرا از سقف‌های پایین‌تر و کف‌های بالاتر تشکیل می‌شود، نشان‌دهنده کاهش نوسانات و تثبیت قیمت است.

مطلب پیشنهادی: پرسودترین سرمایه گذاری در ایران

با نگاهی به گذشته، الگوهای مشابه منجر به افزایش قابل توجه قیمت شده‌اند. به عنوان مثال، در فوریه 2018، یک مثلث متقارن در نمودار XRP منجر به جهشی عظیم 66000 درصدی در طول روند صعودی سال 2018 شد، به طوری که قیمت XRP از 0.0053 دلار به 3 دلار جهش کرد.

مثلث متقارن بلندمدت فعلی، می‌تواند حاکی از پتانسیل مشابهی برای حرکات بزرگ قیمت باشد. با این حال، دوره بین 26 ارديبهشت و مرداد 2024، با توجه به پایان این مثلث متقارن در این زمان، بسیار مهم است.

ChatGPT پیش‌بینی می‌کند XRP به 4.64 دلار برسد XRP سابقه حرکات بزرگ قیمتی را به خصوص در بازار صعودی 2017-2018 دارد، زمانی که با جهشی عظیم 66000 درصدی به بالاترین قیمت خود یعنی 3.8 دلار رسید.

در حال حاضر، XRP در فاز تثبیت قیمت و تشکیل الگوی مثلث متقارن قرار دارد. چت‌گپت با بررسی این الگو پیشنهاد می‌کند که در صورت خروج XRP از محدوده 1 دلاری، می‌تواند به قیمت 4.64 دلار برسد. این برآورد بر اساس ارتفاع مثلث است که از کف 0.20 دلار تا سقف 3.84 دلار متغیر است و پتانسیل سود قابل توجهی را نشان می‌دهد.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: شغل های کثیف اما پردرآمد

در حالی که این هدف تنها یک برآورد است، چت‌جی‌پی‌تی خاطر نشان کرد که بسته به رفتار بازار و سایر عوامل تأثیرگذار بر آن، قیمت XRP حتی می‌تواند از 10 دلار نیز فراتر رود.

تحلیل قیمت XRP تا به امروز، قیمت XRP در این هفته با وجود شرایط پرنوسان بازار، تقریباً در حدود 0.47 دلار ثابت مانده است و افت قیمت آن تنها به 2 درصد محدود شده است. XRP در حال حاضر با ارزش بازار 10 میلیارد دلاری، در جایگاه هفتم قرار دارد. اگرچه تقاضا برای XRP در بازار نقدی در حال حاضر ممکن است قوی نباشد، تحرکات اخیر در بازار مشتقات نشان‌دهنده حجم قابل توجهی از شرط‌بندی‌های نزولی بر کاهش بیشتر قیمت XRP است.

علاوه بر این، با افزایش قابل توجه حجم معاملات باز به 595 میلیون دلار در طول این دوره پرنوسان، احتمال این وجود دارد که فشار فروشندگان بتواند قیمت XRP را در روزهای آینده به سمت سطح 0.45 دلار پایین بکشد.

منبع: coinpedia

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *