شغل های کثیف اما پردرآمد

شغل های کثیف اما پردرآمد

بیزینس آکادمی: شغل های کثیف اما پردرآمد زیادی وجود دارند که می توانند ثروت های بسیار زیادی برای شما فراهم کنند. اگرچه این مشاغل ممکن است برای اکثر افراد ناراحت کننده به نظر برسند، اما در واقعیت، افرادی هستند که این کارها را انجام می دهند و در پایان دستمزد زیادی دریافت می کنند.

افراد زیادی برای یافتن شغل و فرصت های شغلی مشکل پیدا می کنند زیرا به نظر می رسد بسیاری از شرکت ها نمی توانند افرادی با مهارت ها و دانش مناسب پیدا کنند.

این افراد برای برخی از منزجر کننده ترین مشاغلی که دستمزد زیادی دارند ثبت نام می کنند، اما اکثر مردم حتی دوست ندارند وارد این شغل ها شوند. در اینجا ما برخی از مشاغل کثیف پر درآمد در جهان را به شما ارائه می دهیم.

شغل های کثیف ولی با درآمد بالا

 

لیست شغل های کثیف اما پردرآمد در جهان:

موارد زیر لیستی از مشاغل خطرناک با درآمد خوب یا مشاغل پردرآمد خطرناکی است که هیچکس نمی خواهد آن ها را انجام بدهد.

 • پاک کننده صحنه جرم
 • زباله جمع کن
 • تمیز کننده توالت فرنگی قابل حمل
 • ماهیگیر خرچنگ
 • بازپرس فاضلاب
 • معدنچیان ذقال سنگ
 • اپراتورهای دفن زباله
 • سرگرمی های بزرگسال
 • متخصص گوارش
 • مومیایی کردن
 • لوله کش ها
 • پروکتولوژیست

مطالب مرتبط: معرفی راه های کسب درآمد از تلگرام

1. پاک کننده صحنه جرم:

نظافتچی های صحنه جرم افرادی هستند که پس از بررسی های لازم، وظیفه خسته کننده و مشمئز کننده نظافت صحنه جرم را بر عهده دارند.

یعنی پاکسازی انجام شده پس از حادثه و همچنین پاکسازی چیزهای مختلف پراکنده در همه جا بسته به شدت آشفتگی ایجاد شده، زمان صرف شده برای یک فرآیند معمولی تمیز کردن ممکن است از چند ساعت تا چند روز بسته به تعداد تلفات و همچنین وضعیتی که جسد در آن پیدا شده است متفاوت باشد.

همچنین به خاطر داشته باشید که این شغل برای افرادی نیست که پس از دیدن چنین منظره تلخی به راحتی مرعوب و حالت تهوع می‌گیرند و این شغل می‌تواند باعث آسیب‌های پس از کار یا حتی افسردگی بالینی نیز شود.

جدای از این، این موقعیت نیز می تواند یک امر جدی باشد، زیرا نظافتچی صحنه جرم باید نگران عدم ابتلا به عفونت یا بیماری پس از تماس با مایعات بدن فرد مرده باشد.

از این رو، تجهیزات محافظ برای کار بسیار مورد نیاز است. تنها جنبه مثبت در اینجا حقوق تمیزکننده صحنه جرم است، یعنی آنها می توانند هر سال مبلغ هنگفتی معادل 75000 دلار به دست آورند و ساعات کاری انعطاف پذیری دارند.

2. زباله جمع کن:

بدترین شغل ها برای درآمد زایی

بسیاری از زباله گردها کار سختی را برای جمع آوری زباله از هر گوشه خیابان با کار در شیفت های طولانی انجام می دهند و همچنین اطمینان حاصل می کنند که هنگام کار در خیابان تحت تأثیر ترافیک شدید قرار نگیرند.

همچنین به همین دلیل است که جمع آوری زباله به عنوان یکی از سخت ترین و پردرآمدترین مشاغل خطرناک در جهان رتبه بندی می شود. اکثر کارگران بهداشتی به بوی غذاها و ضایعات فاسد عادت کرده اند که شامل پوشک استفاده شده و تخم مرغ فاسد نیز به عنوان برخی از محتویات آن است.

آنها همچنین باید در طول سال کار کنند، چه در باران، برف یا تگرگ، زیرا رسوب زباله در یک منطقه می‌تواند کانونی برای بسیاری از باکتری‌ها و ویروس‌های خطرناک و تهدیدکننده حیات باشد.

اگرچه این شغل منزجر کننده است، اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که به خوبی برای کارمند درآمد دارد. تخمین زده می شود که بیشتر زباله گردها سالانه حداقل 60000 دلار دستمزد می گیرند.

مطالب کاربردی: بهترین کالاها برای صادرات از ایران

3. کارگر دکل نفتی:

زندگی یک کارگر سکوی نفتی می تواند بسیار سخت و خسته کننده باشد، زیرا کل زندگی کاری آنها شامل زندگی در سازه سکوی نفتی دریایی در وسط دریا و همچنین کار طولانی 12 ساعت در روز و قرار گرفتن در معرض گرمای شدید است.

از آنجایی که این شغل شامل محل نگهداری مواد منفجره و تجهیزات حفاری نیز می شود، کارکنان باید از تجهیزات ایمنی مانند کت و شلوار مخصوص، کلاه های سخت و حتی چکمه های تقویت شده با فولاد در داخل آن استفاده کنند.

یکی دیگر از عواملی که باید به آن توجه کرد این است که، از آنجایی که تجهیزات در حین کار صداهای بلندی مانند مته تولید می کنند. بنابراین انتظار می رود که کارگران سکوهای نفتی از گوش گیر و عینک محافظ مخصوص استفاده کنند تا پس از ساعات طولانی کار در گرد و غبار و کثیفی دچار مشکل شنوایی دائمی یا از دست دادن بینایی نشوند.

حتی با وجود سختی‌های فیزیکی کار، این یک واقعیت است که بسیاری از کارگران دکل‌های نفتی حقوق زیادی دریافت می‌کنند، حتی حقوق اولیه ۴۰ هزار دلار در سال است و اگر کارمند دارای مدرک یا گواهی‌های دیگر باشد، می‌تواند از این هم بالاتر باشد.

4. تمیز کننده توالت فرنگی قابل حمل:

پاک کننده های توالت قابل حمل باید هر روز به عنوان بخشی از کار روزانه خود با فضولات انسان سر و کار داشته باشند. از آنجایی که توالت های قابل حمل هیچ مکانیزمی برای از بین بردن فضولات انسانی در حال تخلیه ندارند، تنها روشی که می توان برای تمیز کردن چنین سازه هایی استفاده کرد، تمیز کردن دستی است.

پاک کننده های قابل حمل باید توالت های قابل حمل را از بالا به پایین تمیز کنند و این بدان معناست که دیوارهای توالت نیز باید به طور کامل تمیز و ضد عفونی شوند تا بتوان از آن استفاده مجدد کرد.

تنها نعمتی که این کارگران دارند شیلنگ های آب تحت فشار است که به آنها اجازه می دهد ظرف چند دقیقه توالت قابل حمل را تمیز کنند و همچنین به آنها کمک می کند تا دستمال های توالت استفاده شده را از توالت دور کنند.این کارمندان حداقل 50 تا 60 توالت قابل حمل در روز را تمیز می کنند.

این شغل ممکن است خطرات شغلی نیز داشته باشد، زیرا آنها در تماس با فضولات هستند، بنابراین این احتمال وجود دارد که کارمندان ممکن است اسهال، حالت تهوع یا حتی حصبه یا هپاتیت داشته باشند.

بنابراین لازم است کارکنان لباس محافظ بپوشند و پس از اتمام کار از ضدعفونی مناسب آن اطمینان حاصل کنند.

شرایط کاری هر چه که باشد ممکن است این کارمندان بسیار متحمل شوند و در نهایت سالانه تقریباً 60000 دلار دستمزد دریافت می کنند. این یکی از مشاغلی است که درآمد بالایی دارد.

مطالب مهم: بهترین سرمایه گذاری در 10 سال آینده چیست؟

5. ماهیگیر خرچنگ:

این نیز به عنوان یکی از مرگبارترین مشاغل موجود در آنجا در نظر گرفته می شود، زیرا ماهیگیران باید از طریق نیروهای طبیعت بجنگند و همچنین جان خود را در معرض هیپوترمی قرار دهند تا گران ترین خرچنگ ها را در دریا بگیرند.

ماهیگیران نه تنها باید به طبیعت توجه کنند، بلکه باید مطمئن شوند که در تجهیزات ماهیگیری خطرناک که شامل نیزه ها و کلاف های خفه کردن است، گرفتار نشوند. آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که جزر و مد شدید اقیانوس، به ویژه هنگامی که طوفان بزرگی وجود دارد، آنها را نبرد.

کارگران همچنین در معرض ساعت های طولانی کار سنگین هستند که می تواند تا یک روز کامل طول بکشد فقط برای گرفتن صید خوب. همچنین بستگی به این دارد که یک قایق خاص چقدر می تواند در آن روز خاص صید را بدست آورد.

علیرغم تمام این عوامل، صنعت ماهیگیری یک تجارت پررونق است و ماهیگیران بسته به کیفیت صید ماهیانه مبلغ سخاوتمندانه ای بالغ بر 60000 دلار دریافت می کنند.

6. بازرس فاضلاب:

معرفی شغل های کثیف اما پردرآمد

کارگران قرار است در شیفت‌های طولانی کار کنند و گرفتگی‌ها، نشتی‌ها و شکاف‌ها را در سیستم فاضلاب زیرزمینی پیدا کنند و به معنای واقعی کلمه باید از میان فضولات انسانی و زباله‌های مختلف دیگر شنا کنند تا ببینند آیا سیستم فاضلاب به درستی کار می‌کند یا خیر.

برخی از کارمندان مجبورند از میان استخر زباله های سمی شنا کنند تا ببینند آیا نقص پنهانی در سیستم فاضلاب وجود دارد یا خیر.

این شغل همچنین مستلزم کار در زیر زمین برای مدت طولانی است، جایی که منبع مستقیم نور طبیعی و کمبود اکسیژن زیادی برای تنفس وجود ندارد و حتی می تواند باعث خفگی و مشکلات تنفسی برای کارگران شود.

یکی دیگر از مضرات این است که آنها باید با خزنده های خزنده زیادی مانند حشرات، موش های فاضلاب، کک، کنه ها و حتی میکروارگانیسم های خطرناک تهدید کننده زندگی مقابله کنند. برخی از کارگران فاضلاب نیز گزارش داده اند که هنگام تمیز کردن انسداد و رفع گرفتگی های سیستم فاضلاب با اجساد حیوانات مرده و انسان مواجه شده اند.

تنها جنبه مثبت این شغل این است که تنها با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان، شانس دریافت حداقل 50000 دلار در سال وجود دارد. و این نیز یک شغل ثابت برای اکثر متخصصان جوان است.

7. معدنچیان زغال سنگ:

استخراج زغال سنگ نیز یکی از خطرناک ترین مشاغل این روزها است. این امر خطرات شغلی دارد که حتی می تواند جان کارکنان آنها را بگیرد.

دلیل اصلی اینکه استخراج زغال سنگ بسیار خطرناک است این است که بسیاری از معادن زغال سنگ حاوی ذخایر متان هستند که با کوچکترین جرقه ناشی از اصطکاک یا سقوط سنگ باعث انفجارهای بزرگ زیرزمینی می شوند.

بسیاری از معادن زغال سنگ بسیار ناپایدار هستند و احتمال ریزش و مرگ معدنچیان زغال سنگ در کنار آن زیاد است.

همچنین تنفس و بلعیدن مقدار زیادی گرد و غبار زغال سنگ با کار روزانه در معادن زغال سنگ باعث می شود کارمند به بیماری ریه سیاه دچار شود که در آن گرد و غبار زغال سنگ در بافت ریه رسوب می کند و در نتیجه مشکلات تنفسی و آمفیزم ایجاد می کند.

با وجود داشتن خطرات شغلی زیاد، یکی از پردرآمدترین مشاغل موجود است که در آن سالانه حداقل 65000 دلار دستمزد به کارمندان می‌پردازد.

8. اپراتورهای دفن زباله:

شغل های کثیف با درآمد بالا

مشابه وضعیت زباله‌گیرها، اپراتورهای دفن زباله نیز باید روزانه با طیف وسیعی از زباله‌ها و زباله‌ها سر و کار داشته باشند. دلیل اصلی کثیف بودن عملیات دفن زباله این است که؛ کارگران باید تمام روز را در محل دفن زباله صرف نظر از آب و هوا و شرایط خارجی کار کنند.

محل های دفن زباله محل پرورش تعداد زیادی از باکتری ها، پاتوژن ها، میکروارگانیسم های بیماری زا و همچنین حیوانات کوچک مانند جوندگان و حیوانات موذی هستند که می توانند باعث ایجاد بیماری های تهدید کننده زندگی برای انسان شوند.

کار اصلی اپراتور دفن زباله حذف و جمع آوری گاز متان تشکیل شده در محل دفن زباله است. این کار همچنین بسیار خطرناک است زیرا گاز متان بسیار قابل اشتعال است.

از آنجایی که گاز متان محصول جانبی تجزیه است، جمع آوری متان می تواند سخت باشد، زیرا واقعا بدبو است. حقوق سالانه اپراتور گاز دفن زباله حدود 100000 دلار است. این شغل یکی از پردرآمدترین مشاغل است.

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا برخی از شغل های کثیف ولی پردرآمد را خدمتتان به صورت کامل معرفی کنیم، اگرچه باید در نظر داشته باشید که شغل شما هرچقدر درآمد بالاتری داشته باشد، بدون داشتن علاقه امکان پیشرفت در آن حوزه را نخواهید داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *