لیست مشاغل پردرآمد برای خانم ها

لیست مشاغل پردرآمد برای خانم ها

بیزینس آکادمی: طی آخرین تحقیقات انجام شده توسط بسیاری از سازمان‌های مطرح در دنیا متاسفانه همچنان در سال 2024 درصد بسیار کمی از خانم‌ها در رده های شغلی پردرآمد وجود دارند، درحالی که می‌توان گفت بسیاری از بانوان توانایی بیشتری به نسبت آقایان در این رده‌های شغلی دارند.

به همین علت ما نیز در این مطلب اقدام به معرفی لیست مشاغل پردرآمد برای خانم ها کرده‌ایم. با استفاده از این فهرست بانوان می‌توانند به راحتی اقدام به جمع آوری اطلاعات کرده و در نهایت در مشاغلی که مناسب آنها هستند مشغول به کار شده و درآمد بالایی کسب کنند.

پردرآمد ترین مشاغل برای خانم ها

معرفی 10 شغل پردرآمد برای خانم ها

در جدول زیر اقدام به معرفی 10 شغل پردرآمد برای بانوان به همراه حقوق تقریبی این مشاغل کرده‌ایم.

 • حوزه‌های پزشکی و جراحی
 • برنامه نویسی و طراحی گرافیک
 • دامپزشکی
 • مدیر منابع انسانی
 • مدیر مارکتینگ
 • عکاسی
 • طراحی لباس
 • تحلیل گر مدیریت
 • مدیر روابط عمومی
 • مدیر استراتژی

حوزه های پزشکی و جراحی

یکی از مشاغل پردرآمد برای خانم ها در جهان حوزه‌های پزشکی و پیراپزشکی هستند. بنابراین جای تعجب نیز ندارد که پزشکان و جراحان در صدر اول این لیست قرار بگیرند.

در گذشته صنعت پزشکی و جراحی تحت سلطه مردان بوده ولی حالا با گفته زیپیا، 54.2 درصد از پزشکان در سطح جهان بانوان هستند و تنها 45.8 درصد این جامعه را مردان تشکیل می‌د‌هند. برخی از تخصص‌های پزشکی که بیشتر بانوان بر روی آن حوزه‌ها کار می‌کنند، عبارتند از:

 1. مامایی و زنان
 2. متخصص اطفال
 3. حوزه‌های زیبایی

الزامات آموزشی

برای پزشک بودن طبیعی بوده که شما مستلزم به داشتن تحصیلات مرتبط با این حوزه هستید. با داشتن دکترای عمومی در ابتدا شما می‌توانید به عنوان یک پزشک عمومی مشغول به کار شوید و در نهایت با داشتن هر یک از تخصص‌ها به راحتی می‌توانید تحت عنوان یک پزشک متخصص شروع به کار کنید.

مطابق آخرین آمار سایت salaryexplorer میانگین درآمدی که یک پزشک سطح عمومی که در بخش دولتی مشغول به کار می‌شود می‌تواند کسب کند ماهیانه 10500000 هزار تومان است. البته این میزان درآمد طبیعتا با داشتن سابقه کار بیشتر و مهارت بیشتر بسیار قابل افزایش خواهد بود.

برنامه نویسی و طراحی گرافیک

برنامه نویسی و طراحی گرافیک به جرئت جزو مشاغل پردرآمد در ایران و دنیا به شمار می‌آیند؛ چرا که امروزه تمامی حوزه‌های مربوطه به تکنولوژی بسیار در حال پیشرفت هستند.

بانوان می‌توانند به راحتی اقدام به شروع برنامه نویسی وب، اپلیکیشن، هوش مصنوعی و… کنند تا در نهایت به درآمدهایی بسیار بالایی برسند همچنین این حوزه‌ها ازآنجایی که به راحتی امکان کار در خانه نیز دارند، از لحاظ شرایط و محیط کاری بسیار دست خانم ها برای انتخاب نیز باز تر است.

برای کسب درآمد از این حوزه ها و شروع به کار در آنها به جز حوزه هوش مصنوعی شما نیاز به تحصیلات خاصی ندارید و می‌توانید تمامی آموزش های لازم را از منابع رایگان و معتبر مانند کورسرا، یوتیوب و… ببینید.

میزان درآمد در این حزوه‌ها نیز بسیار متفاوت بوده و بستگی به حوزه‌های کاری که درآن کار می‌کنید دارد، برای مثال میزان درآمد یک برنامه نویس جونیور در تهران از 10 میلیون تومان شروع می‌شود و با ارتقاء سطح این برنامه نویس به سینیور درآمد نزدیک به 70 میلیون تومان را می‌تواند کسب کند.

دامپزشکی

دامپزشکی مناسب ترین شغل برای خانم ها

از جمله دیگر شغل های پردرآمد برای بانوان که بسیار در جهان نیز به آن اهمیت می‌دهند، دامپزشکی است. از آنجا که اغلب بانوان عشق به حیوانات بسیار زیادی دارند، به راحتی می‌توانند در این رشته خود را ثابت کنند و به درجات عالی شغلی در این رشته برسند.

عامل دیگری که باعث شده بسیاری از خانم ها علاقه مند به این رشته جذاب شوند، این بوده که با کار کردن در کلینیک‌ها دیگر نیازی به سر و کله زدن با حیوانات بزرگ را ندارند و می‌توانند حیوانات کوچک را مداوا کنند.

از نظر دست مزد نیز مطابق بسیاری از آمارها دامپزشکی یکی از پردرآمدترین مشاغل موجود در ایران به شمار می‌آید و به همین دامپزشکی نیز یکی از مشاغل پردرآمد برای خانم ها به حساب می‌آید. البته در نظر داشته باشید برای تبدیل شدن به یک دکتر دامپزشک باید تحصیلات مرتبط را در دانشگاه‌های معتبر داشته باشید.

مدیر منابع انسانی

مدیر منابع انسانی یکی از مشاغل پردرآمد برای خانم ها

مدیران منابع انسانی متخصصانی هستند که وظیفه برنامه ریزی، هماهنگی و هدایت عملکردهای اداری شرکت را دارند. در اصل هدف اصلی مدیران منابع انسانی این است، که کارکنان با محیط فرهنگی شرکت سازگار باشند و به راحتی بتوانند در این محیط رشد کرده تا تجربه خوبی داشته باشند.

همچنین مدیران HR برا کسب استعدادها نظارت می‌کنند و با آموزش‌های لازم محیط شرکت را ارتقاء می‌دهند. در اصل این مدیران منابع انسانی هستند، که سیاست‌های محل کار را تدوین و بازنگری می‌کنند.

برای ورود به این حوزه بسیار بهتر بوده که تحصیلات مرتبط در رشته‌هایی مانند: MBA، BBA، ارتباطات و یا روانشناسی داشته باشند. همچنین با توجه به پیشبینی‌های موجود به احتمال زیاد این شغل در چند سال آیند رشد 5 درصدی را داشته باشد.
بازه حقوقی این موقعیت شغلی نیز از 10 میلیون تا 30 میلیون تومان است.

مدیر مارکتینگ

ازجمله دیگر مشاغلی که در لیست مشاغل پردرآمد برای خانم ها به شمار می‌آید، مدیر مارکتینگ است. با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و ورود کسب و کارها به دنیای آنلاین هر روزه احساس به مارکتینک و بازاریابی آنلاین بیشتر از قبل می‌شود.

در اصل مدیر مارکتینک وظیفه مدیریت تمامی چنل‌های آنلاین یک کسب و کار را دارد تا درنهایت فروش و برندینگ کسب و کار در فضای آنلاین بسیار بیشتر شود.

برای ورود به این حوزه شما به تحصیلات مرتبط زیاد نیاز ندارید ولی اگر بخواهید به صورت حرفه‌ای تر در این حوزه فعالیت کنید و بدرخیشید، بهتر بوده تا در رشته‌های مدیریتی مانند: MBA، مدیریت و… تحصیل کنید تا دید بیزنسی خود را افزایش دهید.

عکاسی

عکاسی نیز یکی از برترین شغل‌ها برای بانوان به حساب می‌آید، شما به راحتی می‌توانید با داشتن یک دوربین با کیفیت و دیدن دوره‌های مرتبط با این حوزه اقدام به کسب درآمد از عکاسی کنید.

البته در نظر داشته باشید، که برای ورود به این حوزه شما نیاز به یک دوربین دارید و دوربین شما نیز نسبت به حوزه‌ای که می‌خواهید در آن فعالیت کنید، بسیار متفاوت است. به همین علت بهتر بوده قبل از ورود به این دنیا با یک فرد خبره مشورت کنید، تا شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کند.

طراحی لباس

طراحی لباس به عنوان یکی از مشاغل مناسب برای بانوانی که حس می‌کنند، خلاقیت بالایی دارند به شمار می‌آید، اما باید برای ورود به این دنیا تجربه های زیادی کسب کنید و در اصل برای رسیدن به درآمد از این حوزه کمی برای شما زمان بر خواهد بود.

تحلیل گر مدیریت

تحلیل گر مدیریت یکی ز شماغل مناسب برای بانوان

یکی دیگر از مشاغل پردرآمد برای خانم ها تحلیل گر مدیریت است. تحلیل گر مدیریت یک کسب و کار وظیفه پی بردن به نیازهای واقعی یک شرکت را برعهده دارد و با برقراری ارتباط با بخش های مختلف سازمان به بخش‌های مختلف کمک می‌کند تا آنها یافته‌های خود را مستند کرده و در نهایت ارزیابی های نهایی را به مدیر کل شرکت ارائه می‌دهند.

برخی از فعالیت‌های اصلی‌ای که یک تحلیل گر مدیریت باید بتواند آن را بدرستی انجام دهد شامل موارد زیر می‌شود.

ارائه مشاوره به دیگران: ارائه راهنمایی و مشاوره تخصصی به مدیر کل و مدیر بخش‌های مختلف سازمان

تصمیم گیری و حل مشکلات: تجزیه و تحلیل اطلاعات و ارزیابی نتایج کلی برای انتخاب بهترین راه حل مشکل یک سازمان

جمع آوری اطلاعات: یک تحلیل گر مدیریت باید به راحتی بتوان اقدام به دریافت و جمع آوری اطلاعات مهم درباره مشکل سازمان کند.

نجزیه و تحلیل داده‌ها: شناسایی اصولی و اساسی تمامی داده‌ها و برآورد کلی از اطلاعات بدست آمده

سخن نهایی

باتوجه به حضور بسیار گسترده و کارآمد بانوان در محیط کاری کشورمان، بسیاری از خانم ها علاقه دارند تا در مشاغلی حضور بیابند که درآمدهای بسیار بالایی داشته باشند. ما نیز در این مطلب از سری مطالب بیزینس آکادمی شروع به معرفی مشاغل پردرآمد برای خانم ها کرده‌ایم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *