این رمزارزهای هوش مصنوعی را زیر نظر داشته باش!

این رمزارزهای هوش مصنوعی را زیر نظر داشته باش!

در دنیای فناوری، هوش مصنوعی (AI) و ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency) دو حوزه داغ و رو به رشد به شمار می روند. تلفیق این دو مفهوم، منجر به شکل گیری حوزه جدیدی تحت عنوان “رمزارزهای هوش مصنوعی” شده است. در این متن، نگاهی به 5 مورد از برترین رمزارزهای هوش مصنوعی می اندازیم که پتانسیل انفجار قیمتی در روزهای آتی را دارا هستند.

در این مطلب خواهید خواند...

Fetch.ai (FET)

پلتفرم Fetch.ai با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بر بستر بلاکچین فعالیت می کند. این پلتفرم بر خودکارسازی امور تجاری مانند پردازش داده و معاملات تمرکز دارد. رمزارز بومی این شبکه، FET، برای پرداخت هزینه تراکنش ها در داخل شبکه به کار می رود. قیمت FET طی 48 ساعت گذشته با رشدی نزدیک به 32 درصد مواجه شده است.

قیمت Fetch.ai (FET) در تاریخ 28 مارس 2024 به بالاترین حد تاریخی خود یعنی 3.46 دلار رسید و کمترین مقدار آن در تاریخ 13 مارس 2020 با قیمت 0.007972 دلار ثبت شد. از زمان رسیدن به اوج قیمتی، پایین ترین قیمت این رمزارز 1.11 دلار و بالاترین قیمت پس از آن 1.73 دلار بوده است. با وجود اینکه شاخص ترس و طمع (Fear & Greed Index) سطح 63 را نشان می دهد که بیانگر طمع بازار است، اما در حال حاضر احساس کلی نسبت به Fetch.ai نزولی ارزیابی می شود.

مطلب پیشنهادی: کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی

این جهش قیمتی به دلیل تاثیر فزاینده هوش مصنوعی در بازارهای سنتی و ارزهای دیجیتال است. موفقیت چشمگیر شرکت انویدیا (Nvidia) به عنوان با ارزش ترین شرکت جهان با رسیدن سهام آن به رکورد 136 دلار، عامل کلیدی در این زمینه محسوب می شود.

Numeraire (NMR)

Numeraire پلتفرمی مبتنی بر اتریوم است که به توسعه دهندگان و دانشمندان داده، امکان ساخت و آزمایش مدل های یادگیری ماشین با قابلیت اطمینان بالاتر را می دهد. هدف اصلی این پلتفرم، تمرکززدایی علم داده (Decentralize Data Science) و تشویق توسعه دهندگان به رقابت در ساخت مدل های پیش بینی کارآمد است.

در حال حاضر، قیمت Numeraire (NMR) با حجم معاملات 24 ساعته 11.46 میلیون دلار و ارزش کل بازار 132.25 میلیون دلار، برابر با 19.34 دلار است که سهم 0.01 درصدی از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است. قیمت NMR طی 24 ساعت گذشته با کاهش 2.45 درصدی روبرو بوده است.

بالاترین قیمت Numeraire در تاریخ 25 ژوئن 2017 با رقم 168.49 دلار ثبت شد و پایین ترین مقدار آن در تاریخ 26 نوامبر 2018 به میزان 1.92 دلار رسید. از زمان رسیدن به این کمترین قیمت، بالاترین مقداری که NMR تجربه کرده است، 93.74 دلار بوده است. در حال حاضر، احساس کلی نسبت به Numeraire صعودی ارزیابی می شود و شاخص ترس و طمع نیز با عدد 63، بیانگر طمع در بازار است.

iExec RLC

iExec پلتفرمی مبتنی بر بلاکچین است که به کاربران امکان کسب درآمد از طریق به اشتراک گذاری قدرت محاسباتی خود و دسترسی به منابع محاسبات ابری در صورت نیاز را می دهد. iExec با ارائه دسترسی درخواستی به منابع محاسبات ابری، از کاربردهایی در زمینه هایی مانند کلان داده (Big Data)، مراقبت های بهداشتی، هوش مصنوعی، رندر (Rendering) و فناوری مالی (Fintech) پشتیبانی می کند. این پلتفرم با رویکردی نوآورانه، در تاریخ 16 اکتبر 2016 تاسیس شد و هدف آن بازتعریف مفهوم محاسبات ابری است.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: شغل‌های ساده اما پر درآمد ایران

در حال حاضر، قیمت iExec RLC با حجم معاملات 24 ساعته 17.04 میلیون دلار و ارزش کل بازار 157.83 میلیون دلار، برابر با 2.18 دلار است که سهم 0.01 درصدی از کل بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. قیمت RLC طی 24 ساعت گذشته با افت 4.65 درصدی مواجه شده است

Phala Network

شبکه فالا پلتفرمی مبتنی بر بلاکچین است که هوش مصنوعی را با محاسبات ابری با تاکید بر حفظ حریم خصوصی ترکیب می کند. این شبکه، جایگزینی غیرمتمرکز برای سرویس های ابری سنتی مانند آمازون وب سرویس (AWS) یا گوگل کلود ارائه می دهد. شبکه فالا به عنوان لایه اجرایی برای وب 3 هوش مصنوعی عمل می کند. این شبکه با حذف موانع برای پیوستن میلیاردها کاربر به وب 3، به هوش مصنوعی (AI) امکان درک و تعامل با بلاکچین ها را می دهد.

سیستم چند اثباتی (Multi-Proof System) این شبکه، چالش اجرای هوش مصنوعی را حل می کند. این سیستم از طریق قراردادهای کارگزار هوش مصنوعی (AI-Agent Contracts)، امکان ایجاد عامل های هوش مصنوعی (AI Agents) مقاوم در برابر دستکاری و انعطاف پذیر را بر بستر شبکه فالا فراهم می سازد که با قراردادهای هوشمند درون زنجیره ای (On-Chain Smart Contracts) به طور کامل یکپارچه می شوند.

مطلب مهم: بهترین سرمایه گذاری با بودجه کم

قیمت فعلی شبکه فالا (PHA) با حجم معاملات 24 ساعته 7.35 میلیون دلار، برابر با 0.139117 دلار است. این شبکه دارای ارزش کل بازار 100.80 میلیون دلار و سهم 0.00 درصدی از کل بازار ارزهای دیجیتال است. قیمت PHA طی 24 ساعت گذشته با کاهش 1.53 درصدی مواجه شده است.

شبکه فالا در تاریخ 15 می 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی 1.40 دلار رسید و کمترین مقدار آن در تاریخ 13 اکتبر 2022 با قیمت 0.07 دلار ثبت شد. از زمان رسیدن به اوج قیمتی، پایین ترین قیمت مشاهده شده 0.07 دلار و بالاترین قیمت پس از آن 0.47 دلار بوده است. در حال حاضر، با وجود اینکه شاخص ترس و طمع، سطح 63 را نشان می دهد که بیانگر طمع بازار است، احساس کلی نسبت به شبکه فالا صعودی ارزیابی می شود.

Covalent

کووالنت شبکه ای است که اطلاعات را از بلاکچین های مختلف مانند اتریوم، پالیگان و آوالانچ جمع آوری می کند. توسعه دهندگان از این داده ها برای ساخت برنامه هایی استفاده می کنند که به حل مشکلات در زمینه هایی مانند امور مالی و خرده فروشی می پردازند.

کووالنت با استفاده از فناوری های پیشرفته کلان داده، حجم عظیمی از داده ها را تجزیه و تحلیل می کند و بدین ترتیب، بینش ارزشمندی را برای سرمایه گذاران فراهم می آورد. این شبکه به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بر روی پروژه های تاثیرگذارتر در سازمان های خود تمرکز کنند.

قیمت فعلی کووالنت (CQT) با حجم معاملات 24 ساعته 781,897 دلار، برابر با 0.148259 دلار است. در حال حاضر، اطلاعاتی در مورد ارزش کل بازار و سهم بازار کووالنت در دسترس نیست. قیمت CQT طی 24 ساعت گذشته با کاهش 9.61 درصدی روبرو بوده است.

کووالنت در تاریخ 14 آگوست 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی 2 دلار رسید و کمترین مقدار آن در تاریخ 21 سپتامبر 2022 با قیمت 0.05 دلار ثبت شد. از زمان رسیدن به اوج قیمتی، پایین ترین قیمت مشاهده شده 0.05 دلار و بالاترین قیمت پس از آن 0.45 دلار بوده است. در حال حاضر، با وجود اینکه شاخص ترس و طمع، سطح 63 را نشان می دهد که بیانگر طمع بازار است، احساس کلی نسبت به کووالنت نزولی ارزیابی می شود.

منبع: cryptoticker

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *