آینده بیت کوین چه خواهد شد!

نهنگ های بیت کوین چه خواهند کرد

با توجه به گزارش کارشناسان Bitfinex، پس از توقف موقت برداشت سود در اوایل اردیبهشت، دارندگان بلندمدت بیت کوین که به اصطلاح به آنها «هودلر» گفته می‌شود، مجددا فروش دارایی‌های خود را آغاز کرده‌اند.

این گزارش هشدار می‌دهد که «با توجه به سطح مداوم بالای برداشت سود توسط این دسته از بازیگران بازار، چشم‌انداز کوتاه‌ مدت بیت کوین آسیب‌پذیر است.»

افزایش فروش بیت کوین توسط دارندگان بلندمدت و تاثیر احتمالی آن بر قیمت

هرچند در حال حاضر قیمت اولین ارز دیجیتال پایین‌تر از بالاترین سطح تاریخی خود در ماه مارس قرار دارد، اما روند فروش همچنان در حال شکل‌گیری است. با این حال، حجم برداشت سود در مقایسه با زمانی که بیت کوین از رکورد قبلی خود یعنی ۶۹ هزار دلار عبور کرد، بسیار کمتر است.

در بازار ارزهای دیجیتال، شاخص SOPR میزان سود به دست آمده از فروش بیت کوین را نسبت به قیمت خرید آن نشان می‌دهد. بر اساس این گزارش، برای دارندگان بلندمدت بیت کوین، مقدار شاخص SOPR به ۲.۷ رسیده است که بالاترین سطح در تاریخچه مشاهدات CryptoQuant به شمار می‌رود. در گذشته، افزایش‌های شدید این شاخص با اصلاح قیمت بیت کوین همزمان بوده است.

مطالب مرتبط: بهترین سرمایه گذاری با بودجه کم

گزارش Bitfinex Alpha همچنین اشاره می‌کند که برداشت سود در فازهای صعودی بازار امری رایج است. با این وجود، «مقیاس این فعالیت» نگران‌کننده است.

کارشناسان Bitfinex بر این باورند که پیشرفت این روند ممکن است به طور موقت تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین داشته باشد. در میان‌مدت، این امر می‌تواند بر بازار تأثیر گذاشته و باعث طولانی‌تر شدن رکود شود.

عوامل متعددی از جمله پرداخت‌های Mt. Gox نیز می‌توانند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند. قرار است در همین ماه پرداخت به طلبکاران Mt. Gox آغاز شود که این امر ممکن است فشار نزولی بر قیمت بیت کوین وارد کند. صرافی Mt. Gox که در سال ۲۰۱۴ تعطیل شد، قرار است دارایی‌های دیجیتال به ارزش مجموع بیش از ۹.۴ میلیارد دلار را به حدود ۱۲۷ هزار نفری که در آن زمان از این صرافی استفاده می‌کردند، بازگرداند.

آینده بیت کوین چه خواهد شد

کارشناسان JPMorgan معتقدند که فروش بخشی از بیت کوین‌های بازگردانده شده، واکنش شدیدی را در بازار به دنبال خواهد داشت. تحلیلگران انتظار دارند پس از این ریزش احتمالی، در ماه آگوست شاهد بهبودی در بازار باشیم.

انتقالات اخیر دولت آلمان مبنی بر انتقال ذخایر بیت کوین خود به صرافی‌ها، عامل منفی دیگری است که می‌تواند منجر به فشار فروش شود.

با وجود این نکات منفی، Bitfinex برخی نشانه‌های مثبت را نیز شناسایی کرده است، از جمله افزایش سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر دارایی‌های دیجیتال (ETF) و کاهش فروش تهاجمی بیت کوین توسط استخراج‌ کنندگان. پیش از این، تحلیلگران CoinDesk سطح ۶۵ هزار دلار را به عنوان سطح مقاومتی مهم برای بیت کوین معرفی کرده بودند.

منبع: coinmarketcap

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *