افت 23 درصدی قیمت پپه؛ آیا زمان خرید است؟

افت 23 درصدی قیمت پپه؛ آیا زمان خرید است؟

پپه (PEPE)، یکی از محبوب‌ترین میم کوین‌ها (Meme coins) از افت اخیر بازار ارزهای دیجیتال در امان نماند و با کاهش قیمت شدیدی مواجه شد.

PEPE پس از آزمایش سطح مقاومت حیاتی در ٠/٠٠٠٠١٢٤٠ دلار قیمت پپه با سقوطی ٢٣ درصدی هم اکنون در نزدیکی منطقه حمایت کلیدی در حدود ٠/٠٠٠٠١٠٦٥٢ دلار در نوسان است.

این سطح حمایت از آن جهت قابل توجه است که پیش از این به عنوان مقاومتی قوی عمل می‌کرد و سپس به سطح حمایتی تبدیل شد. این سطح می‌تواند نقطه‌ای محوری برای یک تغییر قیمت احتمالی باشد.

شاخص‌های فنی مانند RSI حاکی از آن است که PEPE در حال حاضر در وضعیت اشباع فروش قرار دارد که این امر به احتمال بازگشت قیمت اشاره می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که کاهش قیمت اخیر ممکن است بیش از حد بوده و فرصتی برای رشد را فراهم کند.

تحلیلگران برای درک تحرکات آتی به داده‌های فعالیت نهنگ‌ها از پلتفرم سانتیمنت (Santiment) روی آورده‌اند. درصد عرضه استیبل‌کوین (Stablecoin) که توسط نهنگ‌ها نگهداری می‌شود، به ۵۲ درصد افزایش یافته است که نشان‌دهنده انباشت قابل توجه توسط سرمایه‌گذاران بزرگ برای آماده شدن جهت خریدهای احتمالی است که می‌تواند باعث رشد قیمت‌ها شود. علاوه بر این، افزایش حجم تراکنش نهنگ‌ها نشان‌دهنده تعامل فعال است که خوش‌بینی برای تغییر احتمالی قیمت را تقویت می‌کند.

مطلب پیشنهادی: این 3 میم کوین را زیر نظر داشته باشید!

بر اساس داده‌های کوین‌گلس، پپه نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده است. جهش‌های ناشی از لیکویید شدن موقعیت‌های خرید و فروش از اسفند ماه، بر گمانه‌زنی‌های بازار و تغییرات سریع در احساسات سرمایه‌گذاران تأکید می‌کند. قابل ذکر است که لیکویید شدن موقعیت‌های خرید در اواسط اسفند با کاهش قیمت PEPE همزمان شد که نشان‌دهنده یک مرحله اصلاحی احتمالی قبل از روند صعودی است.

افزایش معاملات لانگ pepe

داده‌های اخیر از کوین‌گلس نشان‌دهنده افزایش موقعیت‌های خرید لانگ نسبت به موقعیت‌های فروش شورت است که نشان‌دهنده حرکت صعودی است و ممکن است قیمت پپه را در کوتاه‌مدت به سمت بالا سوق دهد.

با وجود نوسانات مستمر بازار و لیکویید شدن‌های قابل توجه، حمایت قوی از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ، همانطور که توسط فعالیت نهنگ‌ها و ذخایر استیبل‌کوین نشان داده شده، بر وجود پایه‌ای محکم در سطوح فعلی دلالت می‌کند.

خبر مهم: تون کوین سقف قیمتی خود را شکست! هدف بعدی 10 دلار؟

حفظ این حمایت می‌تواند زمینه‌ای را برای جهش قیمت pepe فراهم کند. با این حال، شکستن این سطح حمایت حیاتی تحت شرایط نزولی می‌تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت شود.

روزهای آینده برای پپه سرنوشت‌ساز خواهد بود و زیرا سرمایه‌گذاران با دقت نظاره می‌کنند تا ببینند آیا نیروهای صعودی می‌توانند تسلط خود را اعمال کرده و یک روند معکوس را آغاز کنند، یا اینکه فشارهای نزولی همچنان برقرار خواهند ماند.

نتیجه نهایی به پویایی بازار و احساسات سرمایه‌گذاران در جلسات آینده بستگی دارد.

از سوی دیگر بخش میم کوین‌ها اخیرا به‌طور کلی با فروش گسترده مواجه بوده است. کی یانگ جو، تحلیلگر مشهور، پیش‌بینی می‌کند که سلطه Memecoins ممکن است کاهش یابد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امتیاز دهی به مقاله :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *